środa, 26 czerwca 2019 11:17

Ruszył przetarg na budowę toru do speedrowera

 
Ruszył przetarg na budowę toru do speedrowera źródło: dokumentacja projektowa

GOSiR poszukuje wykonawcy nowego toru, na którym gnieźnieńscy speedrowerzyści będą mogli odbywać treningi i regularne turnieje. Powstać ma on przy ul. Parkowej.

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg na wykonanie toru do speedrowera. Dotychczasowy obiekt położony na os. Ustronie przestanie istnieć na rzecz nowego obiektu, dostosowanego do aktualnych potrzeb tej dziedziny sportu. 

Obiekt ma zostać ulokowany na terenie rekreacyjnym, bezpośrednio przyległym do ul. Parkowej od północnej strony i basenu przeciwpożarowego po zachodniej stronie. Całość ma zostać wykonana od podstaw na gruncie, który przeszedł badania geologiczne (z uwagi na wysoki poziom wód).

Długość toru ma wynieść 70 metrów, a całkowita jego powierzchnia mineralna - 430 metrów kwadratowych. - Tor speedrowerowy zaprojektowano zgodnie z wytycznymi obiektów i torów do zawodów speedrowerowych zawartymi w Regulaminie Sportu Speedrowerowego opublikowanym przez Polską Federację Klubów Speedrowerowych. Projektuje się tor speedrowerowy o szerokości minimum 6 m z nawierzchni z miału granitowego. Wokół toru zaprojektowano utwardzony pas bezpieczeństwa z kostki betonowej - czytamy w specyfikacji przetargowej. 

W północno-wschodniej części zlokalizowany zostanie park maszyn wraz z ławkami i koszem na śmieci oraz stacją naprawy rowerów. W południowej części znajdzie się miejsce dla spikera i sędziów, a tuż obok (przy końcu drugiego łuku) trybuny zewnętrzne z lekkiej konstrukcji stalowej na 67 miejsc siedzących. Wszystkie place - tj. park maszyn, sędziów oraz dla widzów, a także pole startowe będą wykonane z kostki brukowej. Przy polu startowym ma zostać także wykonana maszyna startowa do podnoszenia taśmy. Całość, poza terenem dla kibiców, ma zostać ogrodzona płotem o wysokości 123 cm - w sumie otoczy teren na długości 124 metrów. 

Po wyłonieniu wykonawcy w przetargu, będzie on miał czas na realizację zadania do 30 września br.

 

14 komentarzy

 • Link do komentarza senior czwartek, 27 czerwca 2019 12:11 napisane przez senior

  Do tych obroncow takich obiektów: Nie mamy nic przeciw jakimkolwiek inwestycjom sportowym, ale na miłość boską, nie pod nosem mieszkancow, ktorzy pobudowali kosztem wielu wyrzeczeń czasem kilku pokoleń, domy jednorodzinne w nadziei spokojnego wypoczynku po pracy i na stare lata. Tak nie wypada panie prezydencie, ktory nie liczysz się z gnieźnianami! Buta prezydenta jest trudna do zrozumienia.

 • Link do komentarza Pieszy czwartek, 27 czerwca 2019 07:47 napisane przez Pieszy

  Warto przy okazji wreszcie poprawić ulicę Parkową, która jest prowizoryczna i nie zapewnia bezpieczenstwa pieszym, ani swobodnego przejazdu pojazdom. To jest stara droga dojazdowa do bylego Polanexu zlozona z betonowych plyt. Nie ma pobocza, nie ma chodnika, nie ma jak zaparkowac do lekarza, kosmetyczki, wybiegu dla psow. Okoliczni mieszkancy maja klopot, wlasciciele dwustu garazt, a pr,ede wszystkim piesi idacy do parku z dziecmi

 • Link do komentarza t czwartek, 27 czerwca 2019 06:28 napisane przez t

  Przy okazji jak będą te roboty to niech zrobią przejazd od Marcinkowskiego do Kauflanda żeby odkorkować wyjazd na Roosevelta. Panie Budasz kiedy pan usprawni ruch w tym miejscu

 • Link do komentarza Wer środa, 26 czerwca 2019 22:50 napisane przez Wer

  Super że będzie nowy tor speedrowerowy z prawdziwego zdarzenia !!!! Brawo !!! Czekamy ...

 • Link do komentarza ciekawy środa, 26 czerwca 2019 21:06 napisane przez ciekawy

  do Aaaaaa. A jak chcesz ten tor przenieść z Ustronia na ulicę Marcinkowskiego ? W siatce na zakupy ? Czy może w walizce? Czy jak już przeniesiesz cudem ten TOR, to jego zaistnienie w nowym miejscu nie będzie kosztowało gnieźnian ani grosza ? Czy ten TOR to czasami nie bedzie taki "gdański rydwan"?

 • Link do komentarza co z wami środa, 26 czerwca 2019 20:59 napisane przez co z wami

  Spelownie kolego to moze masz i ty pod domem skoro uważasz ze dzieci w wieku 5-14lat pija.Cokolwiek jest robione w tym miescie to ciagle wam cos nie odpowiada to moze wam chodzi o to zeby u was na ogrodku miasto wybudowalo cos co kazdemu by odpowiadalo.Ludzie jest cos robione zeby dzieciaki mialy jakies zajecie a wy wypisujecie o spelunach ,bo ulicy nie bedzie bo jakis beton bo,bobo....Na Starcie tez jest speluna ?,na Mieszku tez ?,skoro tam duzo mlodziezy to wedlug was tez ,ludzie ogarnijcie sie troche .Skad pewnosc ze drogi nie bedzie ?.Powinniscie sie cieszyc ze cos sie bedzie tam dzialo a nie ciagle narzekac.

 • Link do komentarza ciekawy środa, 26 czerwca 2019 20:30 napisane przez ciekawy

  do Aaaaaa. A jak chcesz ten tor przenieść z Ustronia na ulicę Marcinkowskiego ? W siatce na zakupy? Czy może w walizce?

 • Link do komentarza domator środa, 26 czerwca 2019 18:15 napisane przez domator

  Do Aaaaaaa - a czy takie obiekty sportowe wypada robić ludziom pod oknami? Czy nie można było tego przesunąć bliżej parku, gdzie nie ma domów i gdzie nie mieszkają ludzie? To jest inwestycja robiona na złość mieszkańcom, którzy tam się wybudowali i którzy tam zamierzali zamieszkać. Najpierw proponowano działki, a teraz pod nosem władza funduje im hałaśliwe boisko! Czego jeszcze dopuści się ten prezydent przeciw swoim mieszkańcom?

 • Link do komentarza Aaaaaaa środa, 26 czerwca 2019 15:08 napisane przez Aaaaaaa

  Do ciekawy Dla twojej wiadomości tor speedroweroy ktory znajduje sie na os Ustronie bedzie likwidowany na rzecz przeczkola i przeniesiony na ten teren ktory jest podany.Wiec w czym widzisz problem niech dzieciaki maja gdzie chodzic i rozwijac swoja pasje hobby a nie tylko przed komputerem.A czy robienie jakis mini torow to juz wporzadku ,a na rowerze pojezdzic moze każdy i dla twojej świadomości bedzie tam robiony rowniez tor dla rolkarzy podobny jak jest na jednosce wojskowej,czyli bedzie to takie centrum rowerowe,czy to zle hyba nie.

 • Link do komentarza Stachu środa, 26 czerwca 2019 14:50 napisane przez Stachu

  Ta sportowa inwestycja ma przeszkodzić w realizacji drogi od Al. Marcinkowskiego do Roosevelta. To skandal i zabezpieczenie interesów człowieka z ulicy Marcinkowskiego, któremu przeszkadzałby zwiększony ruch samochodowy pod oknami!

 • Link do komentarza Okl środa, 26 czerwca 2019 12:52 napisane przez Okl

  Wybetonować park!!! Oaza spokoju i ciszy zamieni się w spelównię dla młodzieży z całego miasta.

 • Link do komentarza ABC środa, 26 czerwca 2019 12:38 napisane przez ABC

  Trzeba coś tam zrobić na tych terenach, żeby po następnych wyborach samorządowych ktoś nie wpadł na pomysł zrobienia przesmyku dla aut od Lidla i Kauflanda w Marcinkowskiego. Wiecie przecież kto tam mieszka i komu pod nosem jeździłyby auta :-)

 • Link do komentarza ciekawy środa, 26 czerwca 2019 10:57 napisane przez ciekawy

  Ciekawe jaka sumę magistrat zabezpieczył na tą inwestycję ?? 250 tysięcy złotych starczy ? Chyba nie ! A na szpital dołożyć Starostwu Powiatowemu to nie łaska ? Czy naprawdę prezydent nie rozumie co jest bardziej mieszkańcom Gniezna potrzebne ?

 • Link do komentarza urzędas środa, 26 czerwca 2019 10:50 napisane przez urzędas

  Gratulacje dla okolicznych mieszkańców. Wymarzyliście sobie spokój, ciszę przy parku, i bliskość do centrum. Władza funduje wam hałasy i zabawy od rana do nocy! Ciekawe, kto kupi nowe domy od tego przedsiębiorcy, który je tam buduje? Bo, że stracą na wartości, to nie ulega żadnych wątpliwości.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane