środa, 29 maja 2019 11:14

Działka przy ul. Jeziornej trafiła na przetarg

 
Działka przy ul. Jeziornej trafiła na przetarg źródło: Google Street View

Znajdująca się w dogodnym położeniu nieruchomość, przez lata zajmowana na parking, zostanie wkrótce sprzedana. Łączna wartość dwóch działek wynosi ponad 800 tys. złotych.

Mowa o terenie o nieregularnym kształcie, położonym pomiędzy ul. Jeziorną a ul. Garbarską, który w sporej części do tej pory wykorzystywany był jako płatny parking. Składa się on z dwóch działek - nr 127 o powierzchni 902 m2 oraz nr 128 o powierzchni 999 m2. Pierwsza z nich jest zabudowana niewielkim domem mieszkalnym, już wykwaterowanym. Druga obejmuje część parkingu oraz zbocza, dochodzącego do ul. Garbarskiej, gdzie obecnie mieszkańcy tej ulicy stawiają swoje samochody. Jeszcze w poprzedniej kadencji radni wyrazili zgodę na zbycie tego terenu, a obecnie trafi on na przetarg.

Obie działki mają dostęp do wszystkich sieci uzbrojenia, posiadają dojazdy z ul. Jeziornej i Cierpięgi, a także znajdują się na obszarze objętym strefą ochrony konserwatorskiej. Nieruchomości znajdują się w strefie zabudowy o deniwelacji prowadzącej w kierunku zachodniej - w związku z tym wymagana będzie zabudowa dostosowana do ukształtowania gruntu oraz sąsiedniej zabudowy. Realizacja zabudowy terenu winna być poprzedzona wykonaniem badań geologicznych gruntu. 

Nieruchomość nr 127 została wyceniona na kwotę 384 tys. złotych, a nr 128 na 425 tys. złotych. Łączna ich wartość wynosi 809 tys. złotych. Przetarg odbędzie się 22 sierpnia br.

3 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 30 maja 2019 14:45 napisane przez mieszkaniec

  O parkingach w centrum nikt nie mysli. Dzialki juz sprzedane jakis deweloper sie cieszy niedlugo pojda pod mlotek te przy Garbarskiej i Cierpiegi juz budynki wyburzone. W tej chwili jesli nie ma pilnej potrzeby do miasta to lepiej ekologicznym srodkiem transportu. Po co stac w korkach szukac miejsca parkingowego. Nasi wlodarze to tylko o swoich potrzebach mysla nic wiecej.

 • Link do komentarza Hirek środa, 29 maja 2019 21:06 napisane przez Hirek

  Trochę się dzieje wokół Wenecji w ostatnim czasie
  http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/472818

 • Link do komentarza pacjent środa, 29 maja 2019 12:12 napisane przez pacjent

  I znowu ten sam błąd prezydenta . Zamiast wybudować w tym miejscu nawet piętrowy parking dla śródmieścia, to kolejną działkę Miasta Gniezna się sprzedaje. A co z ludźmi przyjeżdżającymi z chorymi osobami do przychodni zdrowia? Gdzie oni maja pozostawiać swoje auta ? A tak pół żartem pół serio. Zostało jeszcze w tym mieście coś do sprzedania ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane