środa, 19 września 2018 11:21

Kolejny duży sklep w miejsce placu po fabryce

 
Tereny po fabryce Polokna od ul. Surowieckiego Tereny po fabryce Polokna od ul. Surowieckiego archiwum redakcji

Na terenie dawnej fabryki okien u zbiegu ul. Składowej i Surowieckiego planowana jest budowa kolejnego dużego obiektu handlowego.

Mowa o niezagospodarowanym obszarze, pozostałym po zakładzie Polokna. Po wybudowaniu w zachodniej części działki dwóch obiektów galerii handlowej oraz dużego parkingu, planowana jest dalsza zabudowa pozostałego terenu - znajdującego się w głębi nieruchomości, w rejonie ul. Składowej i Surowieckiego.

W ostatnich dniach ukazało się obwieszczenie dotyczące planowanego przedsięwzięcia, polegającego na budowie obiektu handlowego przy ul. Składowej i ul. Surowieckiego, obejmującego trzy działki. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, obszar ten objęty jest zabudową handlową wielkopowierzchniową, co pozwala na ulokowanie obiektów o dużej powierzchni sprzedaży, w tym także hipermarketów. 

Postępowanie administracyjne w tej sprawie zostało wszczęte na wniosek inwestora, którym jest spółka PKB Inwest Budowa - ten sam, który realizował Galerię Piastovą. Według nieoficjalnych informacji, na tym terenie, który dawniej stanowił plac manewrowy i magazynowy dawnej fabryki, wstępnie planowana jest budowa trzech połączonych ze sobą pawilonów o łącznej powierzchni około 10,5 tysiąca metrów kwadratowych. Ponadto ma także powstać parking na około 200 miejsc postojowych z dojazdem zapewnionym od ul. Składowej oraz istniejącego parkingu galerii handlowej.

Na razie nie jest znane docelowe przeznaczenie obiektu, choć nieoficjalnie mówi się o sklepie meblowym. Póki co nie wiadomo takżę, kiedy inwestycja miałaby ruszyć, jednakże mając na względzie postępowanie przy budowie sąsiedniej galerii handlowej, może być to tylko kwestia czasu.

19 komentarzy

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 23 września 2018 14:03 napisane przez rezigiusz

  @mądra głowa jak wymusiła ta ekipa kolesiów Tomaszka na inwestorze w budowe ukladu komunikacyjnego pokazuje ta "szopa" przy czymś potocznie nazywanym rondem a zwlaszcza ul.Składowa i ul.Witkowska Proszę nie rozśmieszaj mnie.Ten urzad jedyne na co stać to na wymalowanie na jezdniach linii a nie jaka kolwiek przebudowe czy remont.
  Ciekawe jak te 50 km zapowiadanych scieźek rowerowych ma powstac jak ktoś nie potrafi utrzymać w dobrym stanie jezdni i chodników którymi zarządza.Namalowali na mapie pare kresek i razem z obecnym mam nadzieje ostatni raz radnym oraz pretendująca do rady panią oraz ich pryncypałem okazali swiatu iź w mieście gdzie auta ledwo przy wymijaniu sie mieszczą zrobia scieźki rowerowe.Halo ja tez tak potrafie kreski na mapie wykreślic.Sami pewnie w to nie wierza ale bajkopisarstwo trza uprawiać.Zejdzcie na ziemie bo mial jeden i drugi minione 4 lata na to , a nie opowiadanie ze w najblizszych 5 latach zrobi to czego nie potrafil zrobic przez poprzednie 4 lata.Wasz czas juz minoł

 • Link do komentarza Jam_Jest niedziela, 23 września 2018 10:49 napisane przez Jam_Jest

  ...gdzieś te otrzymane 500 + oraz 300, trzeba będzie jednak wydać. Tak więc z myślą o poprawie "komfortu uposażonych z tytułu otrzymywanego wsparcia finansowego przez państwo", a właściwie przez tych, co sobie władzę kupili — chcąc czy nie, należy stawiać sklepów jak najwięcej, bo jeszcze nie wiadomo, ile dostaną potencjalni wyborcy kasy, za następne wybory od swoich wybrańców, składających kolejne obietnice wyborcze...

 • Link do komentarza rodzic niedziela, 23 września 2018 08:27 napisane przez rodzic

  Ad. Anders-Nie życzę sobie by rodziny wielodzietne nazywać patologia. Z twoiich słów wynika,że to rzczej tobie przydalaby sie reedukacja

 • Link do komentarza Kleopatra sobota, 22 września 2018 16:55 napisane przez Kleopatra

  Jakie plany zagospodarowania przestrzennego miasta...!!! idzcie do WYDZŁU ARCHITEKTURY I URBANISTYKI a zapewne dowiecie sie ze planu waszej ulicy,, NIEMA "a przecież były ale trzeba lody kręcić skoro się da POco z jednostkami sie liczyc na kazdy przepis urząd w Gnieznie ma swoją interpretacje

 • Link do komentarza Anders sobota, 22 września 2018 09:33 napisane przez Anders

  Po co fabrykę/zakład pracy budować jak teraz pracodawcy mają problem z pozyskaniem nowych pracowników (wykwalifikowanych). Wszędzie brakuje ludzi do pracy. 500+ i inne dodatki dla patologii i ludzie nie chcą pracować

 • Link do komentarza Polikarp piątek, 21 września 2018 13:08 napisane przez Polikarp

  Tak, kolejny sklep. może jeszcze jeden kościół! A porządnego zakładu pracy - brak!. Zbliżają się wybory i te szczury gnieźnieńskie wyłażą, czas tych złodziei i łapówkarzy odsunąć od władzy! Może wtedy....

 • Link do komentarza Kaziu piątek, 21 września 2018 05:58 napisane przez Kaziu

  mądra głowo , kogo chcesz usprawiedliwiać tym komentarzem ? Budasza, radnych kadencji 2014-2018, radnych kadencji 2010-2014, czy kandydatów z list Budasza na obecne wybory ? To czas nieodległy ale jeżeli pamięć szwankuje to przypominam skład rady miasta z kadencji 2010-2014 :
  Okręg nr 1:
  Mierosława Arndt (PO)
  Łukasz Naczas (SLD)
  Ryszard Niemann (ZG – Gniezno XXI)
  Halina Sajewska (SLD)
  Monika Twardowska (PiS)

  Okręg nr 2:
  Jan Budzyński (SLD)
  Jerzy Chorn (PO)
  Jaromir Dziel (PO)
  Ryszard Karmoliński (SLD)
  Maria Kocoń (PO)
  Anna Krzymińska (ZG – Gniezno XXI)
  Andrzej Wdzięczny (PiS)

  Okręg nr 3:
  Robert Andrzejewski (SLD)
  Sławomir Graczyk (PO)
  Arkadiusz Masłowski (ZG – Gniezno XXI)
  Tadeusz Purol (SLD)
  Mirosław Skrzypkowski (PO)
  Beata Tarczyńska (PiS)

  Okręg nr 4:
  Stanisław Dolaciński (SLD)
  Henryk Gędek (SLD)
  Michał Glejzer (PO)
  Dariusz Igliński (ZG – Gniezno XXI)
  Bogusława Młodzikowska (ZG – Gniezno XXI)

  Składu obecnej rady chyba nie trzeba przypominać. Listy startujących w obecnych wyborach do miasta i powiatu już znamy. Porównaj sobie kto z kim gdzie i kiedy. Nie pisz głupot że to ktoś, coś i kiedyś tam. To ciągle ci sami ludzie , jak nie tu to tam, jak nie z tymi to tamtymi, jak nie pod szyldem partyjnym to pod nazwą jakiejś "drużyny" ale zawsze ci sami o tej samej mentalności, poglądach, interesach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza Dana czwartek, 20 września 2018 22:43 napisane przez Dana

  Za nim zaczniecie budowac cos nowego zlikwidujcie ten "KOSZ NA SMIECI",ktorego nazwaliscie RONDEM GNIEZNIENSKICH OLIMPIJCZYKOW!! Wstyd iHanba!! Nie stac miasta na zagospodarowanie tego miejsca? Co roku jestem w Gnieznie i co roku wstydze sie za to Rondo!! Nie macie pomyslu? To popatrzcie na inne ronda w innych miastach!! Zenada!!!

 • Link do komentarza Dana czwartek, 20 września 2018 22:32 napisane przez Dana

  Tyle Galerii Handlowych..!!! A Rondo "Gnieznienskich Olimpijczykow" jest wstydem dla I Stolicy Polski !! To hanba i upokorzenie dla tych Olimpijczykow!! Wstyd,zeby tak rondo wygladalo!! KOSZ NA SMIECI!! Odwiedzam Gniezno co roku,i za kazdym razem mam nadzieje ze,zobacze piekne Rondo,zagospodarowane roslinami!! A tu co? Od lat sluzy jako KOSZ NA SMIECI!! Hanba dla wladz miasta!!Moze daloby sie wydzierzawic ten kawalek "PLACU"??

 • Link do komentarza mądra glowa czwartek, 20 września 2018 18:06 napisane przez mądra glowa

  Szanowni komentatorzy! Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dzieło poprzedniej rady miasta. Drużyna Budasza podjęła jedyne możliwe działania w celu wymuszenia finansowego włączenia się inwestora w budowę układu komunikacyjnego ... Taka to bolesna prawda.

 • Link do komentarza umierający polski handel czwartek, 20 września 2018 09:59 napisane przez umierający polski handel

  do Tomasz , nam to nie szkodzi tylko po co Budasz obiecywał wyprowadzenie sklepów poza centrum, mógł mówić że będą w centrum to może byśmy na niego na dwie ręce głosowali

 • Link do komentarza Tygs czwartek, 20 września 2018 08:46 napisane przez Tygs

  Ikea w Gnieźnie...marzenie ściętej głowy. To jest za małe miasto.

 • Link do komentarza Gnieznianin środa, 19 września 2018 22:34 napisane przez Gnieznianin

  Duży sklep meblowy : Ikea lub Agata meble

 • Link do komentarza pytajnik środa, 19 września 2018 21:15 napisane przez pytajnik

  Dla kogo te obiekty handlowe, jak władza planuje kolejne tysiące miejsc na nowym cmentarzu?

 • Link do komentarza Tomasz środa, 19 września 2018 20:41 napisane przez Tomasz

  Co Wam szkodzi wykorzystanie terenu w tym miejscu ? Miało stać bezużyteczne?

 • Link do komentarza Marta środa, 19 września 2018 20:37 napisane przez Marta

  Tak, tak Ikea, Ikea, Ikea....

 • Link do komentarza Walter 54 środa, 19 września 2018 14:43 napisane przez Walter 54

  Boże spraw aby ukazała nam się Ikea na miejscu .

 • Link do komentarza micio środa, 19 września 2018 14:10 napisane przez micio

  Pewnie powstanie Galeria Chrobrova, Mieszkova, Biedronkova, Meblova

 • Link do komentarza ?????????? środa, 19 września 2018 11:46 napisane przez ??????????

  Panie prezydencie Tomaszu Budasz i jak to się ma do pańskich obietnic wyborczych z 2014 roku , cyt. " aktualizacja i opracowanie nowych planów zagospodarowania przestrzennego; sklepy wielkopowierzchniowe na obrzeżach" ????????????????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane