wtorek, 03 lipca 2018 10:42

Przebudowa eSTeDe trwa

  mnopr
Przebudowa eSTeDe trwa źródło: Powiat Gnieźnieński

Po szerokich pracach rozbiórkowych, wyburzeniu ścian wewnętrznych, wzmocnieniu konstrukcji, zerwaniu starych tynków i przygotowaniu fundamentów pod przeszkloną windę, która stanie się integalnym elementem budynku, przebudowywane Centrum Kultury „Scena To Dziwna” wkroczyło w kolejny etap modernizacji.

Po kilkunastu tygodniach prac budowlanych, w tym remoncie dachu i założeniu nowego pokrycia, wraz z termoizolacją, w Centrum Kultury znajdującym się u zbiegu ul. Żwirki i Wigury oraz Roosevelta, instalowane są już urządzenia wentylacyjne oraz sieć teleinformatyczna i alarmowa. Prowadzone są także prace mające na celu przygotowanie pomieszczeń dla działających w eSTeDe sekcji i zespołów.

- Cieszę się, że na piętrze budynku, znajdować się będą między innymi przedzielone mobilną ścianą sale prób dla chóru oraz orkiestry dętej. Dzisiaj widać zarys tych pomieszczeń, gdzie wylane zostały już nowe posadzki oraz ułożono instalacje. Tuż obok natomiast swoje przestronne miejsce do pracy będzie miał Zespół Tańca Ludowego Gniezno. Zmiany widać również na parterze, gdzie wydzielono już wygodną poczekalnię oraz pomieszczenie pod przyszłą galerię - mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji w Starostwie Powiatowym.

Zgodnie z harmonogramem prowadzonych prac odsłonięto fundamenty budynku, co pozwoliło na ich osuszenie i zabezpieczenie. Także elewacja zewnętrzna pokrywana jest obecnie warstwą izolacji termicznej. Zakres przebudowy obejmuje również amfiteatr, w którym zdemontowano stare, drewniane siedziska i całkowicie zerwano zniszczoną posadzkę. Wyrównana oraz odpowiednio wyprofilowana powierzchnia, zalana została nową warstwą betonu.

Tempo prowadzonych prac pozwala przypuszczać, że już jesienią pierwsze sekcje zaczną działać w eSTeDe: -Razem z całym zespołem Centrum Kultury nie możemy już doczekać się rozpoczęcia pracy w nowych warunkach. Już teraz przygotowani jesteśmy do nadchodzącego sezonu artystycznego, a tym samym kończymy prace nad nowym programem funkcjonowania placówki. Nie tylko bowiem zmodernizowane i innowacyjne wnętrze powita korzystających z eSTeDe, ale również nowa oferta - zapewnia Grzegorz Reszko, dyrektor CK eSTeDe.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Hilo poniedziałek, 09 lipca 2018 10:51 napisane przez Hilo

  od, Marek Z. popieram !!!! również wnoszę o foty: inspektora budowy, oraz wykonawcy na chwałę budowy lub potępienie. A przy okazji wstawcie foty nadzoru i wykonawcy hali szkolnej przy ulicy Sobieskiego.

 • Link do komentarza Marek Z. środa, 04 lipca 2018 07:18 napisane przez Marek Z.

  A MOŻE BY TAK NA ZDJĘCIACH ZAMIAST "BONZÓW" pokazać kierownika budowy i inspektora nadzoru tego remontu. By późnień było wiadomo, kto zawalił robotę, a kto nie dopilnował właściwie roboty? Albo wręcz przeciwnie. By było wiadomo, kogo można za prawidłowe podejście do swoich obowiązków POCHWALIĆ !!!

 • Link do komentarza Karol wtorek, 03 lipca 2018 16:29 napisane przez Karol

  Madzia, załóż okulary, jak nie widzisz, co robi Makohoński. On remontuje EsTeDe. Przecież widać, jak na dłoni!

 • Link do komentarza Madzia wtorek, 03 lipca 2018 15:56 napisane przez Madzia

  Co robi Makohoński ? Sponsor, czy kampania wyborcza?

 • Link do komentarza Marek Dener wtorek, 03 lipca 2018 14:54 napisane przez Marek Dener

  Szkoda tylko, że kilka lat wcześniej (chyba nawet za obecnej kadencji władz powiatowych) wydano kasę na odnowienie elewacji po to, żeby teraz i tak wszystko remontować od nowa. Po co wtedy wydano pieniądze na remont??? Nikt nie planował co dalej będzie się działo z tym budynkiem.

 • Link do komentarza ciekawski wtorek, 03 lipca 2018 12:03 napisane przez ciekawski

  Panie Makohoński, a gdzie sa te kaski ze szpitala, co je zakupił Pilak dla poprzedniej ekipy w celu zwiedzania budowli? Toć to podobno ponad 30 sztuk. Nie widziałem w internecie przetargu na sprzedaż ani na rozdanie, więc gdzie one są? Może Pan przez starościnę to wyjaśni?

 • Link do komentarza Cezary wtorek, 03 lipca 2018 11:10 napisane przez Cezary

  Do twarzy panom w tych kaskach :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane