wtorek, 05 czerwca 2018 12:11

Ukończono chodnik na ul. Orcholskiej

 
Ukończono chodnik na ul. Orcholskiej źródło: UM w Gnieźnie

Zakończyły się prace przy budowie 300-metrowego odcinka chodnika, który powstał na miejskim fragmencie tytułowej drogi.

Zadanie polegające na wybudowaniu chodnika na odcinku ul. Orcholskiej od wjazdu na os. Orła Białego do skrzyżowania z ul. Winiary, kosztowało 199 tys. złotych brutto.

W ramach tego zadania po południowej stronie jednokierunkowej drogi, powstał chodnik odgraniczony od jezdni istniejącą już wcześniej barierą energochłonną. Ponadto, od zewnętrznej strony wykonano ściek z prefabrykatów betonowych, odprowadzający wody opadowe, a dodatkowo także barierkę chodnikową, odgradzającą od skarpy schodzącej w kierunku Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Na chodnik prowadzą dwa przejścia dla pieszych (na wysokości wjazdu na os. Orła Białego i na tyłach Szkoły Podstawowej nr 10), wykonane w formie podniesionej nawierzchni ulicy, wykonane z czerwonej kostki brukowej.

1 komentarz

  • Link do komentarza tomfaj wtorek, 05 czerwca 2018 14:36 napisane przez tomfaj

    No to teraz popatrzmy jak wygląda na tle tego ładnego chodnika ta dziurawa, połatana droga z tym piaszczystym poboczem. Tak ciężko było zrobić to porządnie? Szkoda, że ktoś o tym nie pomyślał...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane