czwartek, 12 kwietnia 2018 17:27

Powstaną nowe miejsca postojowe na ul. Biskupińskiej

 
Powstaną nowe miejsca postojowe na ul. Biskupińskiej źródło: Google Street View

W najbliższych miesiącach powstanie sto miejsc postojowych przy tytułowej ulicy. Uporządkuje to ruch na fragmencie tej drogi.

Inwestycja obejmie około 350-metrowy odcinek drogi od supermarketu na os. Kazimierza Wielkiego, aż do wyjazdu z osiedla, tuż za boiskiem szkolnym. Po obu stronach ulicy powstaną chodniki, przy czym od strony wewnętrznej będzie dodatkowo ścieżka rowerowa (powstanie w kolejnym roku inwestycyjnym), a po zewnętrznej stronie, od rodzinnych ogródków działkowych, powstanie chodnik wraz z miejscami na sto samochodów. Tym samym mieszkańcy, którzy do tej pory przyjeżdżali na tereny ROD, będą mogli stawiać swoje pojazdy w uporządkowany sposób a ci, którzy poruszają się pieszo, dotrą bez konieczności wchodzenia na jezdnię. Najbliżej samych wejść na działki znajdować się będą miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Nawierzchnie miejsc postojowych oraz chodników zostaną wykonane z kostki betonowej, natomiast ścieżka rowerowa - która zostanie pobudowana w 2019 roku, będzie ułożona z betonu asfaltowego.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Cezary sobota, 14 kwietnia 2018 13:07 napisane przez Cezary

  Pan prezydent skomasował wszystkie prace w roku wyborczym. To taka praktyka niestety, falszujaca obraz czterolecia. A przecież wiele prac mozna bylo dokonac natychmiast po objęciu stanowiska, choćby te parkingi. No, ale wtedy wyborcy by zapomnieli o dobroci swego łaskawcy. Ale jak tu wielu sìę wypowiada, te parkingi nie są wcale roziwiazaniem prawdziwych kłopotów z parkowaniem, bowiem w większości one służą nie usunieciu braku wolnych miejsc szczególnie w centrum, a są prezentem dla mieszkanców nowo budowanych deweloperskich budynków w różnych częściach miasta. A gdzie te parkingi buforowe szczegolnie dla potrzeb ruchu turystycznego?

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 14 kwietnia 2018 10:21 napisane przez mieszkaniec

  Marek, masz rację, jak rownież wielu z poważnych komentatorow, ktorzy z zatroskaniem odnoszą się w komentarzach do spraw miasta. Ale co z tego, skoro obecna władza wykazuje sie wyjątkowym lekceważeniem głosu ludu traktujac go jako zamach na swoją osobę. Niestety, ta kadencja przejdzie do historii jako jedna z najsłabszych i bezużytecznych. A wydawało się, że młody wiek prezydenta Budasza wniesie świeży powiew w mury tej prastarej stolicy Polski. Grzechy zaniedbania tego nieudanego 4-letniego "zarządzania" na wielu odcinkach będą sie mściły przez długie lata.

 • Link do komentarza Marek sobota, 14 kwietnia 2018 07:26 napisane przez Marek

  Niby te parkingi mają być dla mieszkańców Winiar . Ale w rzeczywistości będą to parkingi tylko dla działkowiczów. Bo skończą się ( jak pisze autor) razem z płotem szkoły. W efekcie będą wykorzystywane intensywnie .... wyłącznie .... w okresie letnim. A można było, za te same pieniądze wybudować duże parkingi "buforowe", wzdłuż ulicy Gdańskiej. Wtedy byłyby one wykorzystywane przez ..... cały, okrągły rok a nie tylko latem. Parkingi przy ulicy Gdańskiej ( między ulicą a blokami. Od samego kościoła, aż do sklepu DINO), stanowiły by odciążenie dla ulic osiedlowych i trawników miedzy blokowych. Mieszkańcy wracając z pracy pozostawialiby swoje samochody na parkingu "buforowym", a dalej do swojego bloku, szli by już pieszo. Dzięki temu, powietrze miedzy blokami byłoby dużo czystsze, a tereny miedzy blokowe i uliczki osiedlowe byłyby dużo bezpieczniejsze. Czy nie mam racji ?

 • Link do komentarza mieszkaniec osiedla piątek, 13 kwietnia 2018 11:05 napisane przez mieszkaniec osiedla

  działkowiec to link z planem gospodarczym 2017 -2020 Warto poczytać zanim Kogoś oczernisz :) http://gniezno24.com/gospodarka/item/6101-miasto-planuje-inwestycje-do-2020-roku

 • Link do komentarza spacerowicz czwartek, 12 kwietnia 2018 19:10 napisane przez spacerowicz

  Czy znikną samochody działkowiczów nad jeziorem Winiary???

 • Link do komentarza działkowiec czwartek, 12 kwietnia 2018 18:39 napisane przez działkowiec

  A w jakim wieloletnim planie gospodarczym ta inwestycja jest zapisana ?

  Dopiero co, przesunięto szereg inwestycji remontowych zapisanych już dawno w planie gospodarczym miasta Gniezna na kolejne lata , bo panu budaszowi były potrzebne kolejne pieniądze na rewitalizacje ( pod publiczkę ) parku Trzech Kultur !!! Więc skąd nagle teraz, czarodziej Budasz ma pieniądze na budowę nowych parkingów, wzdłuż ulicy Biskupińskiej ? Znowu okantował naiwną Radę Miasta. A może To już przysługa za przysługę w ramach współpracy koalicyjnej PO i SLD przy najbliższych wyborach samorządowych? I SLD z funduszy Spółdzielni Mieszkaniowej, po cichu zasiliło budżet miasta, "partycypując " w budowie tych nowych miejsc postojowych ????. To bardzo, ale to bardzo prawdopodobne !
  Dzięki takiemu zabiegowi Budasz bedzie mógł się chwalić przed spółdzielcami z Winiar jak to on dużo w czasie swojej kadencji dla nich zrobił. Więc niech dalej na niego głosują!! Na druga kadencję !! .
  To bardzo prawdopodobne , że właśnie tak okrada się spółdzielnię ??
  Kto może to sprawdzić w dokumentach księgowych spółdzielni mieszkaniowej ?.

 • Link do komentarza Teodor czwartek, 12 kwietnia 2018 18:30 napisane przez Teodor

  No i nareszcie ktoś się za to zabrał :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane