środa, 14 lutego 2018 10:41

Droga na Wrześnię doczeka się w końcu przebudowy?

 
Droga na Wrześnię doczeka się w końcu przebudowy? źródło: Google Street View

Jest szansa, że najpóźniej w 2020 roku droga krajowa nr 15 z Gniezna w kierunku Wrześni doczeka się przebudowy na odcinku znajdującym się na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Informację w tym temacie przekazano w trakcie wtorkowego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie z radnymi spotkali się zarządcy dróg, przebiegających przez Gniezno. O kwestię ewentualnej przebudowy DK 15 na odcinku ul. Wrzesińskiej (od ul. Kostrzewskiego w kierunku granic miasta) zapytał radny Jerzy Chorn. W tym temacie wypowiedział się Wojciech Dams, kierownik gnieźnieńskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Na ten moment w rejonie w Gnieźnie leży dokumentacja na przebudowę tego odcinka. Kilka lat temu udało się przebudować fragment DK 15 na terenie powiatu wrzesińskiego, natomiast po naszej stronie dokonaliśmy wymiany nakładki bitumicznej, co jednak ograniczyło się jedynie do warstwy ścieralnej - przyznał Wojciech Dams. Przypomnijmy iż przed kilku laty poprawy warunków drogowych doczekał się wówczas jedynie odcinek "piętnastki" na ul. Kostrzewskiego, a dalszy fragment drogi pozostał w takiej samej formie z licznymi kolizyjnymi skrzyżowaniami, szczególnie w rejonie osiedla Putachowa czy w Cielimowie. W takim standardzie drogę zrobiono aż do Czeluścina, do granicy powiatu gnieźnieńskiego.

Jak przekazał na spotkaniu kierownik rejonu: - Otrzymaliśmy zatwierdzony przez centralę plan i przewiduje się - bo są już zabezpieczone środki - w 2018 roku nastąpi aktualizacja dokumentacji na przebudowę, która będzie dosyć podobna do tej, jaka jest na terenie powiatu wrzesińskiego. Obejmować będzie chodniki, ścieżki rowerowe, lewoskręty, a więc całą infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo na drodze. Wojciech Dams jednak zastrzegł, że ostateczny kształt tego, jak będzie wyglądać droga na Wrześnię, okaże się po zaprojektowaniu. Dodał przy tym iż ma ona zostać poszerzona o metr. Zakładany czas realizacji zadania to 2019 i 2020 rok.

4 komentarzy

 • Link do komentarza nopisdu środa, 14 lutego 2018 21:27 napisane przez nopisdu

  wysepki przybywajcie :(((

 • Link do komentarza gnieźnianin środa, 14 lutego 2018 19:37 napisane przez gnieźnianin

  EagleEye, chciałbym żeby Pan najpierw rozeznał się w funduszach, jakie otrzymują poszczególni zarządcy dróg.

  GDDKiA - Skarb Państwa ( ok. 1500 km dróg w Wielkopolsce)
  Drogi Wojewódzkie - Zarząd Województwa (prawie 3 tys, km dróg)
  Drogi Powiatowe - Zarząd Powiatu (ponad 600 km)
  Drogi Gminne - poszczególne Gminy i Miasto Gniezno (tutaj już nie policzę)

  Jak Pan myśli, kto ma więcej pieniędzy do dysponowania jeżeli chodzi o drogi na terenie chociażby powiatu gnieźnieńskiego?

  To chyba jasne, że najwięcej pieniędzy na remonty, przebudowy, utrzymanie (w tym zimowe) będą miały drogi krajowe, a nie poszczególne samorządy.

  I tak sporo się dzieje na gnieźnieńskich drogach, no ale najlepiej siedzieć przed komputerem i marudzić na lewo i prawo i krytykować, bo Pan by przecież najlepiej wszystko zrobił!

 • Link do komentarza ... środa, 14 lutego 2018 15:55 napisane przez ...

  Ale człowieku pier..... miałeś tylko 3x opady śniegu tak ? Brak mi słów .... byle ferment siać

 • Link do komentarza EagleEye środa, 14 lutego 2018 11:11 napisane przez EagleEye

  Jedynie ten pan z GDKiA na rzeczonej komisji potrafil cokolwiek pozytywnego przekazać na tej komisji. Pozostali dwaj panowie dyrektorzy byli tylko i wyłacznie tłem. I jedyny argument ktory podnosili to "brak pieniedzy". No i kierowcy sa winni iz chca jezdzic autami w trakcie opadow śniegu a nie przez nich zaangazowane firmy do utrzymania drog. A przypomne iz opadow sniegu tej zimy byly aź trzy i raz wystapiła gololedz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane