środa, 07 lutego 2018 16:17

Remont chodników na ul. Lecha do połowy wakacji

 
Remont chodników na ul. Lecha do połowy wakacji źródło: UM w Gnieźnie

Miasto Gniezno wspólnie z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich dokona remontów chodników na dwóch gęsto uczęszczanych traktach w centrum.

Krzywe i połamane płytki, wypadająca kostka, a także tworzące się wszędzie kałuże - taki obraz jest codziennością wielu gnieźnian, zmierzających od ul. Chrobrego w kierunku dworca. Do połowy wakacji widok ten się zmieni, a piesi zyskają odnowiony trakt. 

 

Zgodnie z założeniami ogłoszonego dziś przetargu, na ul. Lecha ułożony zostanie nowy chodnik (o tej samej szerokości, co teraz) po obu stronach drogi. Wykonany on zostanie z kostki typu starobruk koloru szarego, takiej samej jak ułożona w ubiegłym roku na ul. Chrobrego. Zjazdy z posesji będą z tej samej kostki, ale o kolorze grafitowym. Ponadto, wszystkie drzewa rosnące przy drodze zostaną zachowane i zyskają opaski.

Na nowych chodnikach nie ma zaprojektowanych elementów, które ograniczałyby możliwość parkowania samochodom, co oznacza iż obecne miejsca parkingowe zostaną (póki co) utrzymane. Dodatkowo krawężnik na znacznej długości ul. Lecha powstanie na obniżonym poziomie.

Uwagę zwraca także fakt, że część chodnika ul. Lecha, znajdującego się bliżej dawnego kina, nie jest objęta remontem. Fragment placu, na którym parkują obecnie pojazdy, należy do Skarbu Państwa. Taka sama sytuacja dotyczy fragmentu chodnika, widocznego na powyższym zdjęciu - także i on nie został objęty w projekcie przebudowy (rysunki w większym formacie są dostępne poniżej).

Wykonawca zadania zostanie wyłoniony 28 lutego br., a na realizację będzie miał czas do 31 lipca br.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Olaf piątek, 09 lutego 2018 12:08 napisane przez Olaf

  Serio to najgorsza nawierzchnia w Gnieźnie jeżeli chodzi o chodniki?

  Śmiem wątpić, ale wypada się cieszyć, oby po remoncie nie było kałuż bo to chyba takie proste nie jest. I oby remont wystarczył na kolejne lata, choćby na 30.

 • Link do komentarza krytykant czwartek, 08 lutego 2018 17:20 napisane przez krytykant

  dla mnie prezydent może być nawet z kosmosu i tak będzie źle

 • Link do komentarza Marek czwartek, 08 lutego 2018 13:28 napisane przez Marek

  obojętnie co by się zrobiło do tego miasta będzie zawsze złe ciekawie jakby był prezydent z pisu i robił to samo czy tez byłaby taka krytyka

 • Link do komentarza król Bolesław Chrobry środa, 07 lutego 2018 23:22 napisane przez król Bolesław Chrobry

  Czym się tak wszyscy podniecacie? Ulica Lecha jest ulicą wojewódzka i prezydentowi guzik do niej. Nawet nie może palcem kiwnąć, bo za wyłożenie choćby grosza na nie swoje cele jest odpowiedzialność przed Regionalną Izbą Obrachunkową. A co do placu przed dawnym kinem już dawno należało go odseparować słupkami od możliwości zajeżdżania samochodami. A może na środku zrobić niewielki klomb? proponuje Panu prezydentowi niedalekie wycieczki do miast położonych nawet w Wielkopolsce i naukę, jak można upiększać miasta i miasteczka. Naprawdę, Gniezno jest w ogonie i wstyd nam przed gośćmi.

 • Link do komentarza chrobrego środa, 07 lutego 2018 21:20 napisane przez chrobrego

  jeżeli tam dalej mają parkować samochody, to po kiego grzyba ten remont? Won z puszkami z tej ulicy, tam ledwo można się przecisnąć czasem bo wszędzie się wpychają, a podwórka puste stoją

 • Link do komentarza oli środa, 07 lutego 2018 20:32 napisane przez oli

  wyborco,to poczekaj na remont cieszkowskiego i lelewela i idź się wtedy przejść boczną ulicą,zamiast marudzić. Świeże powietrze dobrze zrobi na biadolenie

 • Link do komentarza avalon środa, 07 lutego 2018 19:46 napisane przez avalon

  Są tam jedne z najgorszych chodników w Gnieźnie. Nareszcie, tam prawie nie da się chodzić, to jest ruina. Lecha od około 30 lat wymaga wymiany chodników...

 • Link do komentarza wyborca środa, 07 lutego 2018 16:54 napisane przez wyborca

  Do magistratu do wyborów trzeba jakość po prostym dojść. A ulice boczne? Przecież tam nie chodzi się do prezydenta!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane