środa, 24 stycznia 2018 15:25

Ul. 28 Grudnia do przebudowy

 
Ul. 28 Grudnia do przebudowy źródło: Google Street View

Do połowy wakacji, mieszkańcy zamieszkujący przy tytułowej ulicy na os. Grunwaldzkim, doczekają się nowej drogi oraz chodników. 

Licząca sobie prawie 220 metrów droga, jako jedna z kolejnych w tej części miasta doczeka się przebudowy. Dotychczas znajdowała się na niej tylko asfaltowa nawierzchnia. W ramach przedsięwzięcia wykonane zostaną także chodniki oraz parking przy kościele, który do tej pory miał nieregularną formę. W związku z budową drogi, wycięte zostaną tylko trzy drzewa, zamiast których pojawią się nowe nasadzenia.

Nowa ul. 28 Grudnia, z uwagi na istniejące zadrzewienie oraz infrastrukturę podziemną, zostanie wykonana o szerokości 4,5 metra i przeznaczona będzie dla jednego kierunku ruchu. Jezdnia będzie zbudowana z szarej kostki betonowej typu Domino Eko, ułatwiającej odprowadzanie wód opadowych do gruntu. Ponadto, na wysokości kościoła (podobnie jak po wykonanej poprzednio ul. Wachtla), pojawią się miejsca parkingowe w liczbie 24 sztuk, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Poza tym obustronnie zostaną wykonane chodniki z uwzględnieniem istniejących już w tym miejscu drzew. Wycięte zostaną tylko trzy, które znajdują się na wysokości parkingu. 

Przetarg na wykonawcę prac został właśnie ogłoszony, a wybrana w rozstrzygnięciu firma będzie miała czas do końca lipca 2018 roku na ukończenie całej inwestycji.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Olga czwartek, 25 stycznia 2018 13:28 napisane przez Olga

  ul. Pstrowskiego to tragedia. Codziennie ją jadę aby zawieść dzieci do szkoły. Asfalt to tam jest tylko na środku. Miasto sprzedało działki deweloperom, a o ulicy zapomniało.

 • Link do komentarza Anonim czwartek, 25 stycznia 2018 08:08 napisane przez Anonim

  Na ulicy wolności też się prosi chodnik po drugiej stronie

 • Link do komentarza Rychu czwartek, 25 stycznia 2018 07:59 napisane przez Rychu

  Miras protestujcie , oflagujcie domy , niech przyjedzie TV i pokaże na cały świat tą ulice Boh Westerplatte gdzie wytyczyli działkę pod sprzedaż tak że granicę wyznaczyli na położonym wcześniej asfalcie i nowy właściciel postawił taki cmentarny betonowy płot i żeby w te płoty nie wjechać to ustawili żółte znaki przy krawędzi jezdni, tam jak samochody stoją przy domach to nie ma jak przejechać. Budasz niech obudzi tych swoich urzędników co to wymyślili

 • Link do komentarza Miras środa, 24 stycznia 2018 21:55 napisane przez Miras

  No nareszcie.Następna w kolejce to super szeroka ul.Boh.Westerplatte i Kosynierów.Gdzie władze naszego miasta wytyczyło ulicę na której brak miejsca na chodnik.Nie wspominając o wjeździe większych aut na posesję.Dziękujemy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 24 stycznia 2018 18:18 napisane przez Mieszkaniec

  A co z ul. Pstrowskiego ? Dziury, że aż wstyd.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane