poniedziałek, 13 listopada 2017 11:41

Ponad 2 mln złotych dofinansowania na e-usługi w Starostwie Powiatowym

 
Ponad 2 mln złotych dofinansowania na e-usługi w Starostwie Powiatowym fot. Rafał Wichniewicz

Znaczne ułatwienie obiegu dokumentów oraz udostępnienie interaktywnych formularzy - to część usług, które wkrótce jeszcze bardziej ulepszą załatwianie różnych spraw we wszystkich jednostkach podległych Starostwu Powiatowemu.

Władze powiatu poinformowały o zakwalifikowaniu do dofinansowania w ramach funduszy Unii Europejskiej projektu "Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych". Kwota ponad 2,3 mln złotych pochodzić będzie z WRPO na lata 2014-2020, a umowa dla całego projektu o łącznej wartości 2,7 mln złotych ma zostać podpisana już wkrótce.

- To bardzo ważny projekt dla nas, ponieważ będzie on usprawniał pracę Starostwa i jednostek nam podległych. Przede wszystkim umożliwi nam lepszy kontakt z klientami Starostwa, którzy będą załatwiali swoje sprawy. Nie wychodząc z domu, będą mogli to załatwiać za pomocą internetu. Jesteśmy bardzo dumni z tego projektu, ponieważ wkraczamy w pewną nowoczesność i kontakt z klientem Starostwa, który jest oczekiwany - mówiła starosta Beata Tarczyńska. Projekt dotyczy obiegu dokumentów zarówno urzędu, jak i szkół oraz różnych innych ośrodków. 

- To kolejny projekt, który dzięki procedurze odwoławczej, udało się nam utrzymać i jest to wielki wysiłek osób, które z wielką determinacją walczyły o pieniądze na cały ten proces cyfryzacji, który planujemy wykonać. Te 2,3 mln złotych to kwota, o której marzyliśmy od lat, bo to bariera finansowa była przeszkodą, aby ten proces cyfryzacji przeprowadzić. Cały projekt jest nastawiony na podniesienie satysfakcji klienta z obsługi i będzie też wielkim usprawnieniem dla urzędników - przyznała Maria Suplicka, etatowy członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. 

Nad projektem oraz jego wdrożeniem czuwać będzie Adrian Kierzkowski, kierownik zespołu ds. obsługi informatycznej: - Przystąpienie do projektu jest kontynuacją projektu podjętego wcześniej, którego głównym punktem było wybudowanie sieci światłowodowej pomiędzy Starostwem a jednostkami organizacyjnymi i obecnie pozwala ona na transmisję danych pomiędzy tymi jednostkami i służy dostarczaniu internetu. Posiadając taką infrastrukturę techniczną pomyśleliśmy o jej dalszym wykorzystaniu - przyznał. 

W ramach projektu, na który otrzymano właśnie dofinansowanie, wykonany zostanie nie tylko elektroniczny obieg dokumentów i cyfryzacja usług publicznych (w tym wymiana infrastruktury telefonicznej na telefonię cyfrową) ale także uruchomionych ma zostać 26 interaktywnych formularzy dla mieszkańców i przedsiębiorców z zakresu transportu i zadań realizowanych przez Wydział Komunikacji: - Odwiedza nas największa liczba mieszkańców ze wszystkich wydziałów Starostwa i na przestrzeni ostatnich lat udało się na przestrzeni lat stworzyć wraz z całym zespołem Wydziału Komunikacji dobrze funkcjonujący system obsługi klienta. Dzisiaj nie mamy do czynienia z kolejkami czy niezrozumieniem potrzeb mieszkańca, a proponujemy szereg usprawnień, które przyczyniają się do szybkiego i sprawnego przeprowadzania postępowania administracyjnego - mówiła Małgorzata Pietrzak-Sikorska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza syndyk poniedziałek, 13 listopada 2017 22:02 napisane przez syndyk

    to są pieniądze w ramach programu OSI:)

  • Link do komentarza czytelniczka poniedziałek, 13 listopada 2017 20:38 napisane przez czytelniczka

    Mieszkańcu, jaka "beeee unia Europejska"? Może w twoim przekonaniu, bo prawa strona społeczeństwa nigdy tak się nie wyrażała. Natomiast czym innym jest dystrybucja środków płynących z Unii, które są niczym innym, jak tylko budżetem złożonym ze składek członkowskich, w tym w bardzo dużym stopniu z Polski. I nie żadne "psiaki" i radzę więcej kultury w wypowiedziach. Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to raczej milcz.

  • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 13 listopada 2017 17:22 napisane przez Mieszkaniec

    ta beeeee Unia Europejska dała kasę? ??i psiaki ją przyjęły? ???Czy to się nie kłóci z ich ideologia? ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane