piątek, 07 kwietnia 2017 17:27

Boiska, place zabaw, klasy i informatyzacja - inwestycje w oświatę w 2017 roku

 
Boiska, place zabaw, klasy i informatyzacja - inwestycje w oświatę w 2017 roku Nocna wizualizacja iluminacji Szkoły Podstawowej nr 6

Oświata na terenie Gniezna przygotowywana jest do nadchodzącej reformy - szkoły będą modernizowane i dostosowywane do nowych potrzeb.

Mimo konieczności przeprowadzenia pewnych zmian, inwestycję w gnieźnieńską oświatę i tak byłyby prowadzone. Miasto Gniezno kontynuuje bowiem program modernizacji sieci informatycznej czy ogólnie rozumianej modernizacji placówek oraz ich wyposażenia. W tym roku czeka to większość ze szkół.

Powstająca, a w zasadzie odradzająca się Szkoła Podstawowa nr 1 (obecnie jeszcze Gimnazjum nr 1), w tym roku doczeka się budowy systemu przeciwpożarowego oraz modernizacji sieci informatycznej. Ponieważ budynek jest objęty ochroną konserwatorską, prace instalacyjne prowadzone będą w ścianach budynku, aby jak najlepiej zachować wygląd wnętrz. Ponadto w budynku tym trwać będzie przygotowanie sal dla uczniów klas pierwszych.

Szkoła Podstawowa nr 2 w tym roku doczeka się modernizacji elewacji, a w założeniach jest także wykonanie iluminacji świetlnej. W planie jest, by mogły być to także barwne oświetlenia, dzięki czemu szkoła z okazji świąt narodowych mogłaby rozświetlać w barwach biało-czerwonych.

Szkoła Podstawowa nr 3 doczeka się modernizacji nawierzchni boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz budowy bieżni prostej i miejsca do rzutu kulą. Tu też odbędzie się modernizacja sieci informatycznej.

Szkoła Podstawowa nr 6 - tu kontynuowana będzie modernizacja elewacji. W ubiegłym roku wykonano nowy dach, wykonano także prace blacharskie na szczycie szkoły i miejscowe prace malarskie. W tym roku remont elewacji obejmie pozostałe ściany budynku, który podobnie jak SP nr 2 ma otrzymać iluminację - również barwną na niektóre okazje. Modernizacja obejmie również dziedziniec szkolny.

Szkoła Podstawowa nr 7 (ob. Gimnazjum nr 3) doczeka się modernizacji dziedzińca oraz budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią i placem zabaw. Jednocześnie w samej szkole wydzielone zostaną pomieszczenia, które zostaną przygotowane dla uczniów klas pierwszych.

Szkoła Podstawowa nr 8 - jak już kiedyś wspominaliśmy, obiekt zostanie powiększony o dwa budynki mieszkalne, których lokatorzy wyrazili zgodę na ich opuszczenie. Jednocześnie Miasto porozumiało się z woźnym placówki, który także opuści swoje mieszkanie, co pozwoli na pozyskanie jeszcze jednego pomieszczenia do nauki w tej placówce.

Szkoła Podstawowa nr 9, która w ostatnich latach miała kilka modernizacji, w tym roku doczeka się przebudowy dojścia do szkoły - skweru. Prace na jego terenie już ruszyły, a docelowo ma on odzyskać blask. Znajdzie się na nim także miejsce pamięci - przypomnijmy iż teren ten otrzymał imię Adama Borysa ps. "Pług" - pierwszego dowódcy Batalionu "Parasol".

Szkoła Podstawowa nr 10 (ob. Gimnazjum nr 4) doczeka się termomodernizacji, obejmującej ocieplenie części segmentu budynku wraz z wykonaniem nowej elewacji, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, remontu dachu. Druga część tego zadania zostanie wykonana w 2018 roku. Jednocześnie także i tu prowadzona będzie modernizacja sieci informatycznej. W kontekście reformy - w budynku zostaną wydzielone części pomieszczeń dla uczniów klas pierwszych. 

Ponadto we wszystkich szkołach klasy informatyczne zostaną wyposażone w terminale, dzięki czemu nauczyciele będą mogli kontrolować na bieżąco pracę uczniów oraz dostępność sieci. Jak przekazał prezydent Tomasz Budasz, informatyzacja wymagać będzie także wymiany sprzętu komputerowego w szkołach (z uwagi na nieustający postęp technologiczny), ale jak dodał przy tym, Gniezno bardzo wyróżnia się na tle podnoszenia jakości informatyzacji, często będąc podawanym jako przykład dobrego podejścia do nowoczesnej edukacji.

6 komentarzy

 • Link do komentarza indi sobota, 08 kwietnia 2017 19:14 napisane przez indi

  A o SP 5 to władza zapomniała? Bardzo brzydko tak pomijać szkołę w centrum miasta. Jej też przydałaby się termomodernizacja i nowa elewacja.

 • Link do komentarza MAR sobota, 08 kwietnia 2017 15:40 napisane przez MAR

  oświatowa rozpierdziucha, to będzie

 • Link do komentarza Ola sobota, 08 kwietnia 2017 12:55 napisane przez Ola

  No, na pewno dzieciom najbardziej przydadzą się iluminacje świetlne!

 • Link do komentarza elemeledudki sobota, 08 kwietnia 2017 09:41 napisane przez elemeledudki

  Lukrowanie na zewnatrz a w srodku drzwi do klas z poprzedniej epoki (SP. nr.2) i tak jak "walilo" toaleta w calym budynku a na parterze to az odrzuca tak nic sie nie zmienilo. Owszem iluminacja na zewnatrz zrobi wrazenie na potencjalnych wyborcach ale to jest kolokwialnie mowiac "owijanie w sreberko kupy". To samo jest w SP.nr. 1 tez drzwi do klas rodem z PRL-u a o SP.nr. 5 widze ze zapomniano choc przekaz z urzedu plynol taki iz wszystkie szkoly i przedszkola sa traktowane na rowni bua ha ha ha

  Ale najwazniejsze dla miasta to hala widowiskowo-sportowa za ponad 20 mln. zl niz szkoly podstawowe i przedszkola

 • Link do komentarza kiko piątek, 07 kwietnia 2017 22:47 napisane przez kiko

  maja rozmach eheh

 • Link do komentarza Była uczennica piątek, 07 kwietnia 2017 18:48 napisane przez Była uczennica

  Pomysł dotyczący szkoły nr 2 szczególnie mi się spodobał.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane