środa, 15 marca 2017 17:30

Parking przy ul. Łaskiego powstanie do wakacji

 
Parking przy ul. Łaskiego powstanie do wakacji archiwum redakcji

Najpóźniej do połowy lipca wykonany ma zostać parking, położony przy Placu św. Wojciecha. Miasto Gniezno ogłosiło właśnie przetarg na jego wykonanie.

O planie wykonania tej inwestycji informowaliśmy już w ubiegłym roku. Mowa o nieużytkowanej działce, bezpośrednio sąsiadującej z placem, mającej kształt nieregularnego prostokąta. W założeniach parking ma służyć mieszkańcom pobliskich domów, którzy nie mają wjazdu na teren posesji, a także tym, którzy chcą pozostawić swój samochód poza strefą parkowania obowiązującą w centrum: - Głównym celem jest zwiększenie ilości miejsc postojowych w centrum miasta Gniezna. Z uwagi na położenie parkingu przy głównych zabytkach miasta Gniezna – Katedra, w niedalekiej odległości od cmentarzu św. Piotra, przy jeziorze Jelonek parking zapewni obsługę komunikacyjną dla ww. obszarów - czytamy w opisie technicznym przedmiotu przetargu.

W założeniach parking ma pomieścić 34 miejsca postojowe (w tym dwa dla pojazdów osób niepełnosprawnych), poprowadzone po dwóch stronach dwukierunkowej drogi wewnętrznej, łączącej się z ul. Łaskiego. Wykonany ma być z kostki betonowej imitującej kamienną (miejsca postojowe) i kamiennej (jezdnia). Ponadto wykonane zostanie odwodnienie terenu przez wpusty uliczne, podłączone do trzech zbiorników na wody opadowe. W związku z inwestycją dotychczasowy wjazd na teren nieruchomości zostanie przesunięty bliżej placu. Samo ogrodzenie oddzielające od tego terenu ma pozostać niezmienione (poza samym wjazdem), a dodatkowo wzdłuż miejsc postojowych zaplanowano żywopłot. Część działki zaplanowano pod trawnik, stanowiący formę izolującą. 

Ogłoszony aktualnie przetarg ma zostać rozstrzygnięty na początku kwietnia, a wykonawca ma czas na realizację przedsięwzięcia do 15 lipca br. tak, by zdążyć przed zaplanowaną w drugiej połowie tego miesiąca Koronacją Królewską.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 19 marca 2017 13:49 napisane przez Obserwator

  Szofer. I tu się mylisz. Na Świętokrzyskiej wzdłuż cmentarza są znaki zakazu. Gdzie mają parkować mieszkańcy? Prezydent Grobelny twierdzi, że właśnie tam mamy parkować. Sytuacja jest o tyle dziwna, że mieszkańcy na parkingu, a uczestnicy pogrzebu wzdłuż cmentarza na zakazie. Po co więc te znaki jak nawet radni przyjeżdzający na pogrzeb ich nie przestrzegają.

 • Link do komentarza szofer niedziela, 19 marca 2017 00:54 napisane przez szofer

  @ Obserwator - ten parking na Świętokrzyskiej ma służyć tylko dla tych, co przyjeżdżają na krótką chwile na cmentarz. A nie żeby tam stały auta tygodniami,.

 • Link do komentarza Obserwator sobota, 18 marca 2017 20:47 napisane przez Obserwator

  Taki sam jak przy cmentarzu na Świętokrzyskiej? Butelki po alkoholu, brak koszy na śmieci, spadające bryły tynku. Kto tam parkuje to wie jak wyglądają samochody po 2 dniach parkowania ( bez skrobaczki i wody do mycia szyb nie ma co iść po samochód). Wszystko z drogi spada na auta - tragedia.

 • Link do komentarza pątnik środa, 15 marca 2017 23:02 napisane przez pątnik

  Jak na ten parking zaczną spadał płaty tynku z tego budynku, co widać, bo już odpadają, to kto będzie płacił za uszkodzenia? A gdzie Nadzór Budowlany?

 • Link do komentarza pikaczu środa, 15 marca 2017 20:17 napisane przez pikaczu

  Idealne miejsce na kamienice! ale cóż parking!!

 • Link do komentarza Kupszcza środa, 15 marca 2017 19:13 napisane przez Kupszcza

  Betonujemy miasto dalej. Nieźle. W parkach po renowacji czy rewitalizacji czy jakoś tam... też wiele drzew wycieli. Miejmy nadzieję, że posadzone kwiaty za 3,5 mln zł dadzą radę.

 • Link do komentarza kierowca środa, 15 marca 2017 18:50 napisane przez kierowca

  A kiedy buforowy parking naprzeciw Maxa. Tam są plany od lat! Jak narazie pół miasta parkuje na parkingu należącym do Maxa, ale jeszcze trochę i właściciel ich stamtąd przekurzy, bo dla klientów nie ma miejsca! Ta firma materiałów budowlanych juź dawno powinna się wynieść za centrum!

 • Link do komentarza Edmund środa, 15 marca 2017 18:04 napisane przez Edmund

  Tam aż się prosi o jakiś przykatedralny punkt gastronomiczny!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane