piątek, 21 lutego 2014 12:13

Solidarność z Ukrainą

 

Gnieźnieńskie Starostwo solidaryzuje się z Ukrainą. 21 lutego o godz 20:00 pracownicy starostwa zjawią się w urzędzie, aby w oknach zapalić świeczki. Mają towarzyszyć im mieszkający w Gnieźnie Ukraińcy.

"Będziemy tutaj okazując solidarność tak jak świat okazywał Polsce solidarność w latach 80 - tych" - powiedział Dariusz Pilak. Powiat Gnieźnieński od lat współpracuje z samorządami na Ukrainie - regionem Humańskim oraz miastem Browary. Urząd utrzymuje także bliskie kontakty z mieszkającymi w Gnieźnie przedstawicielami narodowości ukraińskiej. "Korzystamy z pomocy tłumaczy podczas wymiany międzynarodowej, mamy także kontakty ze studentami Kolegium Europejskiego" - wyjaśnia Agnieszka Rzempała-Chmielewska, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju, odpowiedzialna za współpracę międzynarodową.

Starosta Dariusz Pilak rozmawiał już z przedstawicielami partnerskich samorządów z Ukrainy. wystosował także list poparcia, który został już wysłany do Humania i miasta Browary.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane