czwartek, 06 października 2016 09:18

Klasa policyjna na ćwiczeniach w powidzkiej bazie

  mno

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w ćwiczeniach, przeprowadzonych na terenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Ćwiczenia Ratunek-16 miały za zadanie sprawdzić koordynację służb mundurowych: wojska, policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego w razie napadu terrorystów. Udział w nich wzięło 150 osób, a do akcji zaangażowano jednostki z kilku powiatów.

W ramach ćwiczeń uzbrojeni napastnicy wzięli zakładników, a następnie zażądali podstawienia samolotu umożliwiającego ucieczkę. Uczniowie klasy policyjnej z gnieźnieńskiej szkoły grali w tym scenariuszu wycieczkę, która zwiedzała teren, a której część została porwana przez terrorystów. W trakcie wymiany ognia nie brakowało rannych, którym udzielana była pomoc ratowników medycznych, a całość ćwiczeń zakończyła się odbiciem zakładników.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane