wtorek, 28 czerwca 2016 12:34

Zatrzymania w powidzkiej bazie

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne wraz z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej zatrzymało trzech oficerów i dwie osoby niższe rangą z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Podejrzanym przedstawiono zarzuty.

Jak informuje na swoich stronach CBA, od dłuższego czasu prowadzono w sprawie śledztwo. Ze zgromadzonego materiału ma wynikać, że w latach 2012-2015 na lotnisku dochodziło do przekroczenia uprawnień i działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez żołnierzy sekcji personalnej. Sprawa ma dotyczyć rozliczeń i wypłat z tytułu kontraktów dla żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych. Ustalenia śledczych wskazują także, że oficerowie kontrolujący prawidłowość i sposób wydatkowania pieniędzy na kontrakty NSR „tuszowali” sprawę poprzez ukrywanie, fałszowanie wyników kontroli i umniejszanie skali nieprawidłowości. Umożliwiali również wsteczne uzupełnianie dokumentacji w celu zalegalizowania nienależnych wypłat.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z poznańskiej delegatury wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali trzech oficerów i dwie osoby niższe rangą  z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. W trakcie przeszukań mieszkań i miejsc służby zabezpieczono dokumenty i nośniki danych. Podejrzanym przedstawiono 31 zarzutów  przekroczenia uprawnień, oszustwa i  doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jednostki. Prokurator zastosował  środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, dozoru przełożonego wojskowego i poręczenia majątkowego.

Sprawa – realizowana wspólnie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, Żandarmerię Wojskową i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald Dział ds. Wojskowych – ma charakter rozwojowy.

źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

6 komentarzy

 • Link do komentarza Renata środa, 29 czerwca 2016 12:00 napisane przez Renata

  Ad. Mietas - niektórzy inwalidzi w ogóle nie podejmują ponoć pracy, tylko odbierają część tego wynagrodzenia, a druga część idzie do kieszeni szefa.

 • Link do komentarza Mietas wtorek, 28 czerwca 2016 16:06 napisane przez Mietas

  Mnie i mojej firmie odmówiono wszelkiej pomocy mimo prawidłowo wypełnionych wniosków, wywiązania się z założeń, innowacji i wszystkiego, co powinno się znaleźć w takim wniosku. Jedyne co, to nie dałam i nie dam nigdy nikomu w łapę i myślę, ze to był co najmniej jeden z powodów odmowy. Wiem, że w Polsce, ale na pewno także w Gnieźnie są przekręty z kasą z PFRONu! Mówi się i to wcale nie rzadko, że ci rzekomo zatrudnieni szczególnie niedowidzący i niewidomi muszą się kasą dzielić z szefami firm! To jest dopiero lewy biznes!

 • Link do komentarza halo eks senatorze wtorek, 28 czerwca 2016 15:09 napisane przez halo eks senatorze

  Funkcjonariusze CBA weszli do siedzib 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych w całej Polsce, chodzi o jakieś nieprawidłowości. A kiedy te strefy powstały ? A tak przy okazji co z tymi działkami w strefie w Czerniejewie, kupił ktoś tam co, otworzył jakąś firmę , bo jak pamiętam to chyba tylko jacyś działacze z PO otwierali czy przecinali coś tam nożyczkami

 • Link do komentarza przypadek ? wtorek, 28 czerwca 2016 13:16 napisane przez przypadek ?

  zajmują się zaczynającymi na literę P - Pałucka, Powidz

 • Link do komentarza Zorro wtorek, 28 czerwca 2016 13:03 napisane przez Zorro

  Za mało kasy dostają? W d..pach sie przewraca.

 • Link do komentarza taki sobie wtorek, 28 czerwca 2016 13:02 napisane przez taki sobie

  No i co, jeszcze nie wierzycie Macierewiczowi, ze miliardy z kasy przeznaczonej na armię wypłynęły za czasów Platformy Obywatelskiej na lewo???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane