środa, 08 stycznia 2014 15:39

Wiele atrakcji podczas finału WOŚP w eSTeDe!

 

8 stycznia 2014 roku w Centrum Kultury "Scena to dziwna" miała miejsce konferencja prasowa poświęcona organizacji 22. Finału WOŚP.

Podczas spotkania z dziennikarzami szeroko omówiono plan działań eSTeDe w ramach WOŚP. Zapowiadanych jest wiele atrakcji i niespodzianek, a wszystko to za symboliczna kwotę, która będzie przeznaczona dla dzieci oraz osób starszych. "Jest to bardzo ważne święto w naszym kraju. Jest to bowiem święto dobrych serc. Wielu ludzi rożnie jednak podchodzi do organizacji tej imprezy" - ubolewa Grzegorz Reszko, dyrektor Centrum Kultury Scena to dziwna"."W tym roku szefem sztabu w Gnieźnie jest Rafał Popek. Oprócz zespołów muzycznych zaproszonych do Centrum tego dnia również sztab zapewnia szereg atrakcji muzycznych, między innymi koncerty zespołów Steam Engine, Prima Wera, Zagrali i Poszli czy Aula" - wymienia.

Atrakcje muzyczne nie są jedynymi organizowanymi przez Centrum tego dnia. W tym roku eSTeDe włącza się również do WOŚP- na sportowo."WOŚP organizuje bieg wokół jeziora Jelonek. Bieg ten nazwaliśmy rock and rollową sztafetą biegową. Bieg ma być kolorowy, dlatego prosimy, aby każdy uczestnik ubrał się inaczej" - podkreśla Kazimierz Kubów. "W bieg aktywnie włącza się gnieźnieński Altom na czele z Andrzejem Krzyścinem.Trasa całego biegu będzie liczyć ponad trzydzieści kilometrów. Zapewnimy również służbę medyczną" - dodaje."Ponadto każdy uczestnik biegu będzie musiał zapoznać się z regulaminem i podpisać oświadczenie. Każdy,  kto chce biec musi też wrzucić symboliczną opłatę do puszki".

W trakcie trwania WOŚP- będą miały miejsce również licytacje, a także wiele atrakcji sportowych i kulturalnych. Całość rozpocznie się w godzinach porannych, natomiast podziękowaniem będzie tradycyjne Światełko do Nieba ok. godz. 20, po którym do godzin nocnych odbywać się będą koncerty. "Nowością jest bieg wokół jeziora Jelonek. Nowością jest również mecz między Tytanem Gniezno a Mieszkiem Gniezno w hali II LO. Pierwsza połowa będzie rozgrywana piłką do rugby, a druga piłką do nogi. Podczas meczu będzie miała miejsce zbiórka pieniędzy na cele fundacji WOŚP" - podkreśla Rafał Popek, szef sztabu w Gnieźnie. "Oprócz tego organizujemy pokaz ratownictwa drogowego przy Galerii Gniezno.Mamy również licytacje na żywo. Są to różnego rodzaju kubki, koszulki, kalendarze, przepiękne obrazy oraz gadżety sportowe. Zapraszamy też na naszą stronę w internecie: www.wospgniezno.pl. Wszystko rozpoczyna się od godziny 8.30. Wtedy to wolontariusze wyruszą na miasto" - dodaje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane