środa, 09 września 2015 08:26

Rafał P. z przedłużonym aresztem!

 

Minął trzymiesięczny okres, na jaki został zatrzymany Rafał P. W sprawie cały czas toczy się postępowanie.

Do zatrzymania doszło na początku czerwca 2015 roku. Informacja w tej sprawie zbulwersowała opinię publiczną, wśród której osoba Rafała P. była postacią rozpoznawalną. Wcześniej bowiem był on prezesem Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" (młodzieżówki Platformy Obywatelskiej), pracownikiem biura senatora Piotra Gruszczyńskiego oraz organizatorem gnieźnieńskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prywatnie przed kilku laty był także klerykiem w Seminarium Duchownym, z którego został po roku wydalony, a w ostatnim czasie pracował jako nauczyciel religii w jednym z poznańskich gimnazjów.

Nie tylko samo zatrzymanie wzbudziło ostrą reakcję opinii publicznej, co podejrzenia, za jakie został aresztowany. Okazało się, że 26-letni Rafał P. usłyszał zarzut pedofilii - miał doprowadzić do obcowania płciowego z 14-letnim chłopcem, którego wcześniej poznał na portalu dla homoseksualistów. W związku z tym, decyzją Prokuratury Rejonowej Poznań-Wilda Rafał P. został zatrzymany na trzy miesiące.

- Postępowanie prowadzone przeciwko Rafałowi P. jest nadal w toku, wykonywane są czynności procesowe, mające na celu m.in. ustalenie ewentualnych innych osób pokrzywdzonych. Ponadto oczkujemy na opinie biegłych, badających tę sprawę - przekazała prokurator Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Jak się okazuje, decyzją sądu areszt został zatrzymanemu przedłużony do 5 grudnia 2015 roku, a więc o kolejne trzy miesiące.

Obecnie jednak nie wiadomo, czy w sprawie pojawiły się nowe okoliczności. Wiadomo jednak, że przesłuchano już szereg świadków, jednak z uwagi na dobro toczącego się postępowania, prokuratorzy nie będą ujawniać żadnych dodatkowych informacji: - Obecnie nie jest możliwym wskazanie terminu zakończenia postępowania - kończy prok. Magdalena Mazur-Prus.
 

23 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 18 sierpnia 2016 10:48 napisane przez czytelnik

  @ szperacz - lobię szperacza, ciekawie się czyta takie farmazony byłych niby polityków sprzed niewielu miesięcy. Gwiazdy spadają na bruk i już się z niego nie podnoszą. A ilu z was w nich wierzyło?!

 • Link do komentarza szperacz czwartek, 18 sierpnia 2016 10:04 napisane przez szperacz

  No i jak tam? sprawa zakończona? Jako ciekawostkę warto przytoczyć słowa oskarżonego celebryty Platformy Obywatelskiej zamieszczone na tym portalu przed kilkunastoma miesiącami: .........Rafał Popek, przewodniczący stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” dodał, że pamiętne słowa posła Zbigniewa Dolaty, jakoby senator Piotr Gruszczyński ciągnął Platformę Obywatelską w dół, są nieprawdziwe.....
  I co? ano to, że poseł Dolata miał 100 % racji. Pociągnięta w dół przez swoich członków, także tych w/w PO wpadła już do takiej czeluści, że się z niej już nie wydostanie.

 • Link do komentarza ???????????????????? niedziela, 13 września 2015 19:58 napisane przez ????????????????????

  PWSZ a dlaczego gdy pracownik wypowiada się negatywnie o nieprawidłowościach ze strony organu prowadzącego , to rozwiązaniem sprawy ma być cyt. "organ prowadzący musi (nie może) powtarzam musi dokonać zmian. Zmiany mogą być personalne, finansowe, nagana, upomnienie itd. " ???????????

 • Link do komentarza antyPO niedziela, 13 września 2015 19:21 napisane przez antyPO

  Dajcie juz kolesiowi spokój. On już chyba w Gnieźnie nie ma życia, może to będzie nauczka i zmieni się i zacznie nowe zycie w zgodzie z naturą i przykazniami. Życzę mu tego.

 • Link do komentarza PWSZ niedziela, 13 września 2015 16:36 napisane przez PWSZ

  Do napisane przez U. >>> o tym czy jest to mobbing może stwierdzić tylko niezależny sąd. Wykrzykiwane przez byłego (!!!) senatora stwierdzenia, że starosta mobbinguje pracowników było pomówieniem. Za te słowa wyrażane w mediach publicznych senator mógłby doczekać się wyroku. Wracając do sprawy co komentator rozumie przez pojęcie szpieg (???) O ile w danej placówce dochodzi do nieprawidłowości to organ prowadzący musi (nie może) powtarzam musi dokonać zmian. Zmiany mogą być personalne, finansowe, nagana, upomnienie itd.


  Do sobota, 12 września 2015 22:16 napisane przez Ktoś >>>>>>warto nagłośnić i upublicznić tę sprawę!!!

 • Link do komentarza Ktoś sobota, 12 września 2015 22:16 napisane przez Ktoś

  Pani Ewa z Wydziału Katechetycznego z KS. TROJANEM załatwili mu misję u biskupa. Trojan za swoje grzechy już wyleciał. Pani Ewa jeszcze nie. Niszczy innych i wysyła swoich do nauczania. Tych którzy znają się na rzeczy i jej w sposób finansowy dziękują. Wydzwania do dyrektorów i wymyśla różne zmyślone rzeczy , aby nie zatrudniali tych co ona nie chce. Ciekawe kiedy biskup się za nią weźmie.

 • Link do komentarza U. czwartek, 10 września 2015 11:46 napisane przez U.

  Taka tu sprawa prokuratorska to przy okazji może zapytam i ktoś odpowie - czy gdy przełożony wypowiada się że dostaje sygnały (czyli są szpiedzy nasłani) że pracownicy negatywnie wypowiadają się i że zrobi z tym porządek - to jest to już mobbing ?

 • Link do komentarza anzelm czwartek, 10 września 2015 10:10 napisane przez anzelm

  mnie to śmieszy podejście partyjnych w tej sprawie, faceta usunięto z seminarium i tak bezkrytycznie został przyjęty przez PO ? czy to znaczy że oni tam przyjmują jak leci ?

 • Link do komentarza 6n2gti czwartek, 10 września 2015 08:42 napisane przez 6n2gti

  serio nagle wszyscy się obudziliście? nikt nic nie wiedział? WSZYSCY wiedzą za co wyleciał ze seminarium to raz. dwa to co się tam wyprawia nie jest tajemnicą ale dzieje się to za przyzwoleniem bo to nie moja sprawa, bo się mieszać nie chce, bo to księża więc nieprawda i tak być nie może, bo się boicie!!mam nadzieje, że Rafałek pociągnie na dno tych z wyższych stołków a jest kogo.....

 • Link do komentarza dżejms bąd czwartek, 10 września 2015 08:29 napisane przez dżejms bąd

  no i coś tam z alkoholowymi sprawami było a i murem za lekarzem stawali i jakoś tak nie są chyba za chętni do udostępniania publicznych rejestrów umów, ciekawe dlaczego ?

 • Link do komentarza wilk czwartek, 10 września 2015 00:41 napisane przez wilk

  Już pisałem wiele razy,że Platforma Oszustów to w większości zgraja różnej maści podejrzanych typków,cynicznych,mściwych i fałszywych cwaniaczków i krętaczy,założona przez byłe służby PRL-u i nie tylko,sponsorowana potajemnie także przez obce rządy,nie koniecznie sprzyjające POLSCE i społeczeństwu polskiemu !!!! To partyjka SŁUP,mająca za cel zniszczyć wszystko co związane jest z POLSKĄ TRADYCJĄ, KULTURĄ i GOSPODARKĄ,pod pozorem,nowoczesności i szeroko rozumianego liberalizmu,w rzeczywistości nierządy tej zgrai,nie mają NIC,powtórzę jeszcze raz NIC,wspólnego z tym czym tak się zawsze i wszędzie afiszują !!!!!!!!! Nawet nazwa OBYWATELSKA,jest tanim chwytem,zafałszowanym,jak wiele razy mogliśmy się przekonać przez 8 lat nierządów !!!! Dziwię się,że tak wielu ludzi w Pierwszej Stolicy i nie tylko,w całym kraju,dało się nabrać na TANDETNE chwyty PR owskie,no,ale gdy ma się do dyspozycji doświadczenie propagandowe z czasów stalinowskich ........pisałem również,iż prawie 60 % mieszkańców Gniezna POpiera tą partyjkę od wielu lat,jak również tzw. lewicę z dawnej PZPR,dziś szumnie nazywanej SOJUZEM Demokratycznym,podobnie jak pensjonariusze pewnego Zakładu w pobliskim Gębarzewie,gdzie obie te partyjki mają ponad 80 % głosów w każdych wyborach !!!!!! O czym to świadczy ????? Że mieszkańcy dumnej i pięknej Pierwszej Stolicy są ,w większości zwolennikami krętactwa,złodziejstwa,łapówkarstwa,kolesiostwa i wszelkiej przestępczości !!!!!!!! I jak ma tutaj miasto wyrosnąć z marazmu i biedy ?????Nie chcę już się pastwić nad osobą w/w w tytule.ale to co napisałem jest takim odzwierciedleniem całej tej zakłamanej formacji i tylko ŚLEPY tego nie widzi !!!!! Więc,drodzy mieszkańcy..........róbta co chceta !!!!!!

 • Link do komentarza zenon środa, 09 września 2015 21:22 napisane przez zenon

  Takie to towarzystwo senatora PO jeden zboczony, sekretarki mąż bandyta ale wyborcy rachunek wystawią .

 • Link do komentarza ńie dla pedofili środa, 09 września 2015 20:18 napisane przez ńie dla pedofili

  do obserwator ~~~~~~Ładne kwiatki senator podlewał.

 • Link do komentarza obserwator środa, 09 września 2015 19:37 napisane przez obserwator

  Gdyby nie siedział to pewnie znów byłby na pierwszym miejscu list wyborczych PO ! Ładne kwiatki senator pielęgnował!

 • Link do komentarza wyborca środa, 09 września 2015 18:37 napisane przez wyborca

  Do Poznań - ten podejrzany kandydował wiele razy i do parlamentu i chyba nawet do parlamentu europejskiego i do samorządu. On był wysokim funkcjonariuszem Platformy Obywatelskiej. a jaki bezczelny, jaki arogancki! Ale oni w swych szeregach takich mają.

 • Link do komentarza NIE - zły dotyk środa, 09 września 2015 14:28 napisane przez NIE - zły dotyk

  Ładny Asior. Chciał wykiwać władze kościelne i poszukał sobie nowe miejsce pracy w innej diecezji (w ostatnim czasie pracował jako nauczyciel religii w jednym z poznańskich gimnazjów.) Co senator o tym nie wiedział?????????????????????????????????????? Śmierdząca sprawa!

 • Link do komentarza ciekawe środa, 09 września 2015 14:17 napisane przez ciekawe

  Ciekawe za co zostal wydalony z seminarium no i ciekawe że ci z tego PO tak jego przyjęli po tym wydaleniu ?

 • Link do komentarza Poznań środa, 09 września 2015 13:35 napisane przez Poznań

  Przypominam :::: Rafał P. pracował w biurze posła Pawła Arndta oraz senatora Piotra Gruszczyńskiego (u którego przez pewien czas pełnił funkcję rzecznika prasowego). Był także przewodniczącym młodzieżówki PO w powiecie gnieźnieńskim. W ostatnich latach szefował Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Gnieźnie. W 2011 roku był jednym z kandydatów PO w wyborach parlamentarnych.

 • Link do komentarza Leon środa, 09 września 2015 11:59 napisane przez Leon

  Stachu, Pan, tak samo, jak tygodnik niejakiego Lisa dołączył do grona brukowców, który jest gazetą partyjną Platformy Obywatelskiej, a coraz więcej publikacji w nim umieszczanych można określić mianem "dziennikarskiej nekrofilii". Duda ujawnił 14 kłamstw zawartych w artykule „Newsweeka”.W dniach, w których rzekomo miał przebywać w domu wczasowym „Bałtyk”, był w Baku, na urlopie w Gliwicach, sesji krajowej w Gniewie, na konferencji w Łodzi, w Gdańsku, na uroczystościach u Bronisława Komorowskiego, na Śląsku oraz w Dobieszkowie.Dodał też, że nie był w Kołobrzegu 27 razy, a pięć. I to służbowo. – „Newsweek” napisał, że byłem na wczasach. Prywatnie byłem jeden raz, przez 3,5 dnia. I to sam opłaciłem.Odniósł się również do swojego rzekomego majowego pobytu w Kołobrzegu, podczas którego miał przedstawiać świadkowi – na którego powołał się „Newsweek” – swoich teściów. – Moja teściowa nie żyje od ponad 20 lat, a teść nigdy nie był w Kołobrzegu – podkreślił przewodniczący „Solidarności”. Więc kochany Stachu, zanim napiszez kolejną bzdurę, to sprawdzaj źródła i pisz prawdę!

 • Link do komentarza szperacz środa, 09 września 2015 10:50 napisane przez szperacz

  Przedłużenie tymczasowego aresztowania wchodzi w grę w sytuacji, gdy tymczasowe aresztowanie trwa nadal i chodzi o kontynuację stosowania tego środka, jak i wtedy, gdy chodzi o ponowne osadzenie oskarżonego w areszcie śledczym w sytuacji, gdy upłynął termin 3-miesięczny umożliwiający jego stosowanie.Okres tymczasowego aresztowania może być przedłużony w postępowaniu przygotowawczym tylko na wniosek prokuratora.W wypadku, gdy w postępowaniu przygotowawczym, w którym zastosowano tymczasowe aresztowanie, nie może być zakończone przez upływem 3 miesięcy jego trwania możliwe jest jego przedłużenie do 12 miesięcy.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane