środa, 29 lipca 2015 19:39

„Mam nadzieję na sprawiedliwy wyrok”

 

Łamiącym i trzęsącym się głosem, opowiadała o zdarzeniach sprzed roku jedna z ofiar Piotra M. Odbyła się kolejna rozprawa w sprawie byłego olimpijczyka.

Tym razem sędzia Sądu Rejonowego Katarzyna Czyżowicz poprosiła o złożenie zeznań przez żonę przedsiębiorcy, który był celem szantażowania i zastraszania przez Piotra M. W treści wiadomości listowych oraz sms-owych, przesyłanych przez oskarżonego, były groźby pod adresem całej rodziny gnieźnianina.

Problemy ze spokojnym snem, strach, obawa o własne życie i niemożność odnalezienia się w nowej sytuacji – to tylko kilka z czynników, jakie towarzyszyły kobiecie przez cały okres, kiedy Piotr M. wysyłał swoje wiadomości jej męża. To jego żona wyciągnęła ze skrzynki pierwszy list od szantażysty, którym po czasie okazał się być ich najbliższy sąsiad i znajomy rodziny. Powrót do wydarzeń sprzed roku nie był łatwy, a o niektórych sytuacjach, jakie towarzyszyły im przez cały ten dramatyczny czas, mówiła przez łzy.

W odróżnieniu do zeznań męża, tj. adresata wszystkich gróźb, kobieta wspomniała również o strachu, jaki padł na mieszkańców osiedla po całym zdarzeniu, a także po zwolnieniu Piotra M. z tymczasowego aresztu. Wielkie wątpliwości, co do poczucia winy w tej sprawie, kierowała także pod adresem żony oskarżonego. Po jego zatrzymaniu, spokojnie i bez skrępowania miała poruszać się po ogrodzie, podczas gdy wciąż przestraszona rodzina, nie mogła spokojnie wyjść na dwór po kilku tygodniach dramatu. Wspomniała też o szoku, jaki przeżyła kiedy dowiedziała się o wypuszczeniu Piotra M. na wolność z tymczasowego aresztu. Informację o tym przekazała jej koleżanka, która zobaczyła (wówczas jeszcze) podejrzanego na parkingu w centrum miasta. Fakt, że nikt nie poinformował rodziny ze strony organów ścigania czy sądu, był dla nich zaskoczeniem, a u poszkodowanych wzrosły ponownie obawy o własne życie: - Mam tylko nadzieję na sprawiedliwy wyrok - przekazała w ostatnich słowach żona przedsiębiorcy.

Po przeszło godzinnym przesłuchaniu, sędzia wyznaczyła nowy termin rozprawy na wrzesień br.

Więcej o sprawie:

Piotr M: Przyznaję się do winy

"To był zwykły bandytyzm"
 

3 komentarzy

 • Link do komentarza zazdrośnik środa, 29 lipca 2015 23:15 napisane przez zazdrośnik

  Senator to ma rękę do ludzi swojej partii: pijak za kierownicą w czasie pracy, facet molestujący nieletnich głównym aktorem PO i przybocznym gwardzistą senatora, olimpijczyk prostackim przestepcą największego kalibru, lekarz pijak na motolotni osarżony o lewe zwolnienia, rózni inni zdrajcy - dysydenci z innych partii, w których ich nie chcieli, i takie tam inne, które szwendają się to tu to tam. A o aferałach ch centralnych nie ma co wspominać, bo stron w internecie by zabrakło! To sie nazywa przywództwo partyjne!

 • Link do komentarza czytelnik środa, 29 lipca 2015 22:22 napisane przez czytelnik

  Nigdy nie uwierzę, że ludzie zmieniają się. Czego miał i ma obawiać się olimpijczyk jeszcze niedawno promujący senatora G. Żona olimpijczyka pracująca u senatora G. także czuła i czuje się pewna. Takie plecy to !!!!!!!!!!! Przecież tak naprawdę NIC się nie stało. Strach ludzi, tragedia rodziny, nieprzespane noce, obawa o życie własne i najbliższych to nie tematy godne uwagi przez obóz rządzący. Znając życie wielkim cudem stało się, że elita głośno nie mówi, że winnymi są pokrzywdzeni.

  Dobrze, że w obliczu tragedii pokrzywdzeni walczą o godność własną i społeczeństwa. Nie pozostaje nic innego jak poczekać na komentarz bliskiego znajomego i jednocześnie pracodawcy żony Piotra M.

  Mam nadzieję, że redakcja poinformuje czytelników kiedy rozpoczyna się proces kolejnego pupilka senatora G. działacza PO z Gniezna, Rafała P.

 • Link do komentarza star środa, 29 lipca 2015 20:37 napisane przez star

  kolejna rozprawa dopiero we wrześniu????? zaiste nie mamy państwa prawa!! jest winny, przyznał się, a właściwie została złapany na gorącym uczynku, więc o co chodzi????? to się ciągnie jak jakiś serial brazylijski, a to nie tv a prawdziwe życie!!! nic tylko wyjeżdżać z tego kraju! gdzie tu elementarne poczucie sprawiedliwości społecznej???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane