poniedziałek, 25 maja 2015 11:05

PKW: wyniki dla Gniezna i powiatu

 

W niedzielę 24 maja Polacy wybrali Andrzeja Dudę na prezydenta Polski. Jak głosowali gnieźnianie i mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego?

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki, dotyczące naszego regionu. Wynika z nich, że do urn poszło 53,68% mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Wygrał Bronisław Komorowski, który uzyskał 56,23% głosów nad Andrzejem Dudą, który zdobył 43,77%. Nie wszędzie jednak rezultat był taki sam.

Powiat Gnieźnieński

W powiecie gnieźnieńskim II turę wyborów Bronisław Komorowski wygrał w sześciu gminach, z czego największe poparcie uzyskał w gminie Kiszkowo – 59,72%. Andrzej Duda „zdobył” trzy gminy – Mieleszyn, Kłecko i Niechanowo, z których największe poparcie uzyskał w tej ostatniej – 52,68%. Najmniejsza frekwencja była w gminie Trzemeszno – 47,65%, a największa w gminie Łubowo – 54,51%.

Miasto Gniezno

W Grodzie Lecha do urn poszło 30 734 mieszkańców co oznacza, że frekwencja wyniosła 55,69%. Bronisław Komorowski otrzymał w mieście 59,72% poparcia, a Andrzej Duda 40,28%.

Mimo zwycięstwa dotychczasowego prezydenta kraju w naszym mieście, są dwa okręgi wyborcze (na 39) na terenie miasta, w których zwycięzcą okazał się być Andrzej Duda. 61,30% uzyskał on w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Żwirki i Wigury, a 51,45% w Gimnazjum nr 1 przy ul. św. Jana. W pozostałych przypadkach, zwycięstwo przypadło Bronisławowi Komorowskiemu, który największe poparcie – 71,12% uzyskał w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Łubieńskiego.

 

W porównaniu do wyników wyborów do II tury z 2010 roku w naszym regionie niewiele się zmieniło. Frekwencja pięć lat temu wyniosła 52,91%, a więc w tym roku poszło niecały 1% uprawnionych więcej. Co ciekawe, podział wyników pozostał taki sam. W 2010 roku na Bronisława Komorowskiego zagłosowało w naszym powiecie 59,56%, a na Jarosława Kaczyńskiego 40,44%. Wówczas kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał jedynie w dwóch gminach – Niechanowo i Kłecko.

W 2010 roku w Gnieźnie na Bronisława Komorowskiego zagłosowało 64,98% mieszkańców, a na Jarosława Kaczyńskiego 35,02%, co oznacza nieznaczny wzrost poparcia dla PiS w samym mieście. 

45 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 01 czerwca 2015 12:17 napisane przez Gnieźnianin

  Mając na uwadze stylistykę twoich i tobie podobnych komentarzy nie ma co się dziwić że mieszkańcy Gniezna głosowali według zasady mniejszego zła .

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 01 czerwca 2015 01:48 napisane przez wilk

  Gnieźnianinie NIE napisałeś nic o żadnej WARTOŚCI i NIE odp. na moje pytanie !!!!! O mój intelekt,raczej się NIE obawiaj,pilnuj mocno swojego,bo........ci NIE.... "pomorze''.............możesz przybić rzułwika ze swoim idolem Bulem i Bużą i jego czeredą,pasujecie wszyscy.........więcej NIE musisz pisać,tylko dlaczego i za jakie grzechy PIERWSZA STOLICA musi cierpieć,za takich mieszkańców ????

 • Link do komentarza obywatel niedziela, 31 maja 2015 23:51 napisane przez obywatel

  info@@ Zbigniew Rynasiewicz złożył dymisję z funkcji wiceszefa Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję........."W lipcu 2014 r. Rynasiewiczowi funkcjonariusze CBA przeszukali gabinet służbowy i mieszkanie. Stało się to na polecenie prokuratury w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie łapówek w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej. " - to już wiadomo z jakich "przyczyn osobistych" ten pan złożył rezygnację.. i tak to Straty trzeba minimalizować. Za kilka dni będzie news: Aresztowano BYŁEGO wiceministra i członka PO. ?i jeszcze jedno w Gnieźnie SLD - PO w Gnieźnie robi co chce tak od wielu lat. !!!!. nawet już nie mamy konstruktywnej opozycji wyrżnięto lub..... ???:?...

 • Link do komentarza Gnieźnianin niedziela, 31 maja 2015 22:56 napisane przez Gnieźnianin

  Do Wilka O wartości twoich wcześniejszych komentarzy wyraziłem
  wystarczająco w ostatnim swoim komentarzu . Patrząc do tyłu nie
  zapominaj patrzeć do przodu ; jeżeli jesteś sprawny intelektualnie to
  myślę że tobie to pomorze .

 • Link do komentarza wilk niedziela, 31 maja 2015 13:00 napisane przez wilk

  Gnieznianinie odp.najpierw na moje pytanie zadane poniżej.

 • Link do komentarza Gnieźnianin sobota, 30 maja 2015 11:55 napisane przez Gnieźnianin

  Do Wilka Retoryką kabaretową i krytykanctwem zamiast konstruktywną argumentacją dobrej przyszłości się nie zbuduje .

 • Link do komentarza wilk sobota, 30 maja 2015 03:09 napisane przez wilk

  Tzw. gnieźnianie,którzy oddali głos na Bredzisława Gafowicza i cały czas popierają platformę O. założoną przez oficerów prowadzących SB i ich donosicieli z KLD i UW,czyli pierwszych złodziei i krętaczy w tzw. WOLNEJ POLSCE,widocznie bardzo,ba nawet bardzo utożsamiają się z ..... "kuracjuszami" ZAKŁADÓW KARNYCH w III RP,w których Bredzisław uzyskał prawie 90 PROCENT POPARCIA,tak samo jak.... platforma O. w każdych wyborach !!!! No cóż, BLIŻEJ tym 59 procentom gnieźnian,raczej do GĘBARZEWA,niż do ...obywateli PIERWSZEJ STOLICY !!!! Obie okupacje zrobiły niestety spore zniszczenia w mieście wśród patriotycznej przedwojennej ludności,nie tylko osobowej,lecz i intelektualnej i przytoczę tu "PIĘKNE" słowa pani blondynki tzw. KRÓLOWEJ EUROPY,która uciekła za swoim pryncypałem ,z taśmy prawdy-----KTO dziś zarabia mniej jak 6 tysięcy ????? Chyba tylko IDIOTA albo ZŁODZIEJ------Więc, jak to jest w tym naszym kochanym mieście, gnieźnianie ?????????????????????????? Komu kibicujecie i do kogo bliżej ??????????????????????????????

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 28 maja 2015 10:07 napisane przez Gnieźnianin

  Do Zenas Zarzucasz mi to samo co sam czynisz a brakiem konstruktywnych kontrargumentów problemu się nie rozwiąże .

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 28 maja 2015 00:54 napisane przez Gnieźnianin

  Do Mietas We wcześniejszym wpisie zadałem pytanie o sposób rozwiązania sprawy i w dalszym ciągu nie widzę satysfakcjonującej odpowiedzi od dyskutantów . Pieniądze otrzymywać czy wypracowywać i jak to robić ?

 • Link do komentarza Zenas czwartek, 28 maja 2015 00:42 napisane przez Zenas

  Gnieźnianinie, trochę grzeczności by się przydało i korepetycje z języka polskiego także. A moje niebo wcale nie jest urojone, bo niby dlaczego? Pozdrawiam

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 27 maja 2015 23:56 napisane przez Gnieźnianin

  Po prostu PiS z nie zawsze odpowiedzialnymi ludźmi szedł w złym kierunku i dobrze by było abyś Ty zeszedł na ziemię ze swojego urojonego nieba .

 • Link do komentarza Mietas środa, 27 maja 2015 23:32 napisane przez Mietas

  Jaki z Cioebie "gnieźnianinie" patriota i sprawiedliwy? Pewnie, ze byłemu prezydentowi należy się większa emerytura, ale nie o tyle, zeby otrzymywał kilkakrotność emerytury ciężko pracującego ponad 40 lat Polaka, ktoremu on i jego partia każe zyć za 1200 złotych.

 • Link do komentarza Zenas środa, 27 maja 2015 22:05 napisane przez Zenas

  Gnieźnianinie zejdź na ziemię. Za PiSu, który raptem miał władzę i to okrojoną, bo w koalicji z nie zawsze odpowiedzialnymi ludźmi, szło w dobrym kierunku. A w ciągu 8 lat, kiedy rządziła ta przeklęta PO, to PiS sobie mógł co najwyżej pogwizdać. Człowieku, włącz myslenie, o ile masz tak jakieś resztki!

 • Link do komentarza Gnieżnianin środa, 27 maja 2015 20:42 napisane przez Gnieżnianin

  Gratyfikacje byłych prezydentów demokratycznie wybranych niewiele
  mnie dotykają . Przeciw był , a za czym był PiS aby poprawić
  głodowe świadczenia , dedukcyjnie traktując jaka prawda rozwiązania
  sprawy ?

 • Link do komentarza szperacz środa, 27 maja 2015 19:11 napisane przez szperacz

  Gnieźnianinie, Twój (na szczęście już niebawem były) prezydent Komorowski na otarcie łez otrzyma dożywotnio: ochronę Biura Ochrony Rządu, ponad 12 tys. zł. na prowadzenie biura, opiekę zdrowotną dla siebie i rodziny oraz... ogromną emeryturę, o którą sam zadbał.W 2011 roku Bronisław Komorowski podpisał bowiem ustawę, która podwyższyła emeryturę byłych prezydentów do 9,2 tys. zł brutto! – przypomina „Super Express”. Powody do zadowolenia dzięki Komorowskiemu mają także Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, których objęła ustawa z racji sprawowania urzędu prezydenta. Obaj często narzekali, że ich świadczenia są "skandalicznie niskie". Teraz mogą podziękować Komorowskiemu i cieszyć się ogromnym świadczeniem na starość. Głodowe świadczenia emerytalne większości Polaków nie przeszkadzają politykom napychać własnych portfeli i dbać o godną starość. No i ponad 60 tysięcy odprawy! Za tym głosowało całe PO i PSL, przeciw był PiS.

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 27 maja 2015 16:45 napisane przez Gnieźnianin

  A więc trzeba się zacząć was bać i organizować obronę przed waszą
  agresją a może przed świętą inkwizycją ? Mając na uwadze wasz
  konserwatyzm prawicowy , to wy budować Polskę od nowa nie
  będziecie ale przywracać to co utraciliście z przed 3 maja 1791 r. a to
  wróży nic dobrego dla naszej Polskiej Ojczyzny .

 • Link do komentarza Tobi środa, 27 maja 2015 11:39 napisane przez Tobi

  Gorycz porażki - przepraszam że to TVN- ale warto zobaczyć, ich miny bezcenne

  http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-gorycz-porazki,545618.html

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 27 maja 2015 11:11 napisane przez mieszkaniec

  Cieszy mnie ,że rośniemy w siłę. Jest nas -ludzi rozsądnych i myślących z troską o Polsce - wielu, coraz więcej. Jesienią zmiażdżymy Platformę i ją rozliczymy...i będziemy musieli budować Polskę od początku. To bardzo dobry pomysł z tą listą gnieźnieńskich "zasłużonych" działaczy PO-SLD. Musimy to zrobić dla naszych dzieci i wnuków, żeby Ci ludzie już nigdy nie objęli decyzyjnych stanowisk w Gnieźnie i Wolnej Polsce.
  Jak to miło obserwować w mediach panikę , strach, nieskoordynowane i rozpaczliwe ruchy zwiastujące bliski koniec Platformy Antyobywatelskiej i jej lemingów :)
  Szkoda tylko ,że jesienią w Gnieźnie znów i jak zawsze wygrają niekumate lemingi... no ale obym się mylił, czego sobie i wszystkim zatroskanym Gnieźnianom życzę.

 • Link do komentarza wsiok środa, 27 maja 2015 10:50 napisane przez wsiok

  A ja cieszę się, ze na Dudę głosowała wieś, bo wielu z nas, ale także ja mieszkamy od kilku lat na wsi. Ludzie, którzy potrafią w mizerocie tego kraju jakoś normalnie żyć uciekają za miasto, kupują tańsze działki i tam buduja swoje domki z dala od zgiełku i tej miejskiej sitwy. Nas jest już naprawdę wielu i to my stanowimy znaczną część tych wsioków, którzy maja otawarte głowy i potrafią zrozumieć interes Polski. To my przede wszystkim oddaliśmy głos na mądrego i wykształconego europosła Dudę. A Wy, gnieźnieńskie mieszczuchy, kształcone na serialach i obietnicach wyborczych swoich idoli z Platfromy Obywatelskiej zobaczcie, jacy sa jej przedstawiciele, jak się teraz kłócą, jaki poziom prezentują. Jesteście ich warci, ale mądrzej dla Polski byście zrobili, gdybyście zostali w domu, a nie oddawali głos na człowieka, który nie tylko, ze wstyd przynsił Polsce, ale ma zagmatwany i niejasny życiorys.

 • Link do komentarza wyborca środa, 27 maja 2015 08:44 napisane przez wyborca

  Ciekawe na wysoko wykształconego Prezydenta Dudę znającego języki, wykładowcę prawa, mola książkowego (w pozytywnym znaczeniu), oczytanego, itd... glosowali wieśniaki, prości nie wykształceni z tzw. zaścianku wschodniego, a na bula pseudo hrabiego, nie znającego nawet ortografii głosowała tzw. elita. Jaka elita taki kandydat na PREZYDENTA. hi hi hi hi hi .
  Zawsze, słońce wschodzi od wschodu. Na zachodzie słońce zachodzi.
  Ps. AD wilk tu się z zgadzam w 100% z pańskim komentarzem i wnioskiem. Proponuję załóżmy bloga ,wiemy kto sprzyja z peło , ja już tworzę listę koalicjantów po - sld, którzy rządzą Gnieznem niepodzielnie od 75 lat, tylko nazwy zmieniają. Podamy nazwiska tzw. zasłużonych . Proszę kontakt przez portal!!. wtedy podam namiary.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane