środa, 16 listopada 2022 11:07

Policjanci sprawdzają koczowiska bezdomnych

 
Policjanci sprawdzają koczowiska bezdomnych źródło: KPP Gniezno

Okres niskich temperatur najpewniej już na stałe zagościł w naszym regionie, a to oznacza iż rozpoczynają się kontrole miejsc, w których przebywają osoby bezdomne.

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym gnieźnieńscy dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą.

- W zainteresowaniu mundurowych są m.in. pustostany, ogródki działkowe ale również tereny zielone. Jak co roku policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza w przypadku spadków temperatur. Nasze wspólne zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie - informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

Funkcjonariusze przypominają, że czasami wystarczy tylko jeden telefon, który może uratować kogoś od wychłodzenia. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane