środa, 16 listopada 2022 08:45

Dowozili żwir i kruszywo do powidzkiej bazy. Sześć dowodów zatrzymano

 
Dowozili żwir i kruszywo do powidzkiej bazy. Sześć dowodów zatrzymano źródło: WITD

Inspektorzy drogowi w miniony poniedziałek prowadzili kontrole transportów, które dowoziły materiały sypkie do bazy w Powidzu. Wykryto szereg nieprawidłowości.

14 listopada w miejscowości Niezgoda (gmina Słupca) wielkopolscy inspektorzy wytypowali do kontroli sześć pojazdów ciężarowych dowożących kruszywo i piasek do pobliskiej jednostki wojskowej w Powidzu. Kontrole były przeprowadzane z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej, którzy razem z inspektorami zatrzymywali pojazdy do kontroli stanu technicznego, sprawdzenia dokumentacji oraz weryfikacji stanu trzeźwości kierujących.

Podczas działań inspektorzy zatrzymali w sumie sześć dowodów rejestracyjnych głównie z powodu złego stanu technicznego opon, nieszczelnego układu pneumatycznego, uszkodzonych lusterek oraz braków  w oznakowaniu numerów rejestracyjnych na tylnych burtach.

W jednym przypadku stwierdzono dodatkowo, że legalizacja tachografu zainstalowanego w pojeździe ciężarowym od miesiąca straciła ważność. W związku z tym na przedsiębiorstwo zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Na kierowców nałożono sześć mandatów karnych po 200 zł oraz zakazano dalszego wykonywania przewozów do momentu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Na podstawie kontroli wymaganej dokumentacji, w tym uprawnień do kierowania, nie stwierdzono nieprawidłowości. Wszyscy kierujący poddani badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu byli trzeźwi.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane