poniedziałek, 14 listopada 2022 10:48

„Trzeźwy poranek” na ulicach powiatu: 1250 kontroli, zatrzymano 3 pod wpływem

 
„Trzeźwy poranek” na ulicach powiatu: 1250 kontroli, zatrzymano 3 pod wpływem źródło: KPP Gniezno

Podczas porannych, poniedziałkowych działań „Trzeźwy poranek”, policjanci dokonali masowej kontroli kierowców w kilku punktach powiatu. 

Od poniedziałkowego rana funkcjonariusze drogówki wykonali ponad 1250 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w kilku punktach miasta oraz powiatu. 

- Niestety 3 osoby wsiadły za kierownicę po wypiciu alkoholu. Rekordzista – 65-letni gnieźnianin kierujący oplem miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem - informują gnieźnieńscy policjanci, przy okazji przypominając, że nieodpłatnie zbadać trzeźwość można w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie.

- Trzeba pamiętać, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą często uzyskanego z wielkim trudem prawa jazdy. To nie tylko odpowiedzialność karna ale i moralna na całe życie - przestrzegają.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane