sobota, 12 listopada 2022 08:50

Świętowanie niepodległości w gminie Gniezno

  mnopr
Świętowanie niepodległości w gminie Gniezno zdjęcie nadesłane

104. rocznica odzyskania niepodległości w gminie Gniezno obchodzona była w nowym budynku szkoły w Jankowie Dolnym, gdzie zorganizowana została Wieczornica Patriotyczna.

W uroczystość zaangażowały się szkoły gminne z Jankowa Dolnego, Goślinowa, Szczytnik Duchownych i Zdziechowy. Wiersze i piosenki patriotyczne zaprezentowała młodzież z czterech szkół, działających w tych miejscowościach, a całość otworzył chór szkolny z Jankowa Dolnego, który odśpiewał hymn Polski.

Następnie głos zabrała wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka. - Pamiętajmy, że wolność jest jedną z podstawowych wartości każdego człowieka. Jest również źródłem szczęścia. Należy cieszyć się z odzyskania niepodległości i radośnie świętować fakt, że mamy wolną Ojczyznę. Z okazji Święta Niepodległości życzę, aby dla każdego z nas, wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować - mówiła.

Następnie wystąpiła młodzież w programie artystycznym. Później w poruszającym koncercie patriotycznym wystąpił zespół Sororibus z Niechanowa. Uczestnicy mogli usłyszeć takie utwory jak „Biały Krzyż”, „Legiony”, „Modlitwa Obozowa”, czy „Uwierz Polsko”. Mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli, licznie gromadząc się w budynku szkoły w Jankowie Dolnym. Po uroczystości na pyszne rogale zaprosiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jankowa Dolnego.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane