piątek, 11 listopada 2022 16:55

Ulicami centrum przeszedł Marsz Niepodległości

 

W piątkowe popołudnie ulicami centrum Gniezna przeszedł Marsz Niepodległości. W wydarzeniu wzięli udział motocykliści i spora grupa mieszkańców.

Po raz kolejny wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Ligę Patriotów, rozpoczęło się na placu przed teatrem. Tam to o godzinie 16 zgromadziła się liczna grupa mieszkańców, w tym sporo z biało-czerwonymi flagami lub chorągiewkami.

Zgromadzonych powitali organizatorzy wydarzenia, po czym wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Tuż po nim miały miejsce krótkie przemówienia, po których uczestnicy zaprosili wszystkich do wspólnego przejścia ulicami centrum, tuż za kawalkadą motocyklistów z Born to Ride. W trakcie przejazdów wszyscy wspólnie śpiewali patriotyczne piosenki.

Po przejściu marszu ulicami centrum na Rynek, na miejscu odśpiewano wspólnie Rotę, po czym na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez organizatorów. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane