czwartek, 10 listopada 2022 10:22

19-latek skradł psa sprzed sklepu. Złodzieja zauważyli policjanci

 
19-latek skradł psa sprzed sklepu. Złodzieja zauważyli policjanci źródło: KPP Gniezno

W minioną środę gnieźnieńscy policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów w centrum miasta, gdzie miało dojść do kradzieży psa.

Cała sytuacja miała miejsce 9 listopada po godzinie 17 w centrum Gniezna. Jeden z mieszkańców przyszedł do sklepu na zakupy razem ze swoim rasowym psem, którego przywiązał do znaku drogowego, a następnie wszedł do obiektu. 

- Gdy po kilku minutach wrócił, po czworonogu wartym 1 500 złotych nie było już śladu. Zrozpaczony rozpoczął poszukiwania, prosząc o pomoc napotkany w międzyczasie patrol policji. Funkcjonariusze kilka ulic dalej napotkali młodego mężczyznę, który jak się okazało zabrał sprzed sklepu czworonoga - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Jak się okazało, sprawcą kradzieży był 19-latek z powiatu ostródzkiego. Młody mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Mundurowi przekazali terriera szczęśliwemu z faktu odzyskania psa właścicielowi.

Sprawca, który noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych - teraz odpowie za kradzież. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane