środa, 09 listopada 2022 09:39

Przeładował transport drewna o ponad 11 ton za dużo

 
Przeładował transport drewna o ponad 11 ton za dużo źródło: WITD

Inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli na S5 transport z ładunkiem drewna, który ważył ponad 11 ton ponad dopuszczalną masę całkowitą. 

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu na drodze ekspresowej S5, gdzie patrol gnieźnieńskich inspektorów wypatrzył i zatrzymał do kontroli zespół pojazdów.

Krajowy transport drogowy rzeczy na trasie z Brzozowca k. Jarocina do Kwidzynia był  nienormatywny. Kierowca nie okazał żadnego zezwolenia na zwiększony gabarytowo ładunek drewna sosnowego. Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów okazała się o 11,35 ton większa od normy 40 ton, co stanowiło przekroczenie o 28,38%.

Z kolei nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych naczepy wyniósł 30,2 tony przy normie 24 ton. Podobnie za duży był też dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej przekroczony o 2,4 tony od normy, która wynosi 11,5 ton.

Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne, w którym może oczekiwać kary pieniężnej w łącznej wysokości 25,500 zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł i w czasie kontroli doprowadził swój zespół pojazdów do normatywności przez przeładowanie drewna na inny pojazd.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane