środa, 09 listopada 2022 07:20

Młodzi poznawali możliwości dogoterapii

  mn
Młodzi poznawali możliwości dogoterapii zdjęcie nadesłane

Dzięki nieodpłatnemu przekazaniu przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Poznaniu zaproszeń na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych podopieczni Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych mogli 6 listopada 2022 roku zapoznać się z wieloma ciekawymi rasami czworonogów.

Wyjazd miał aspekt terapeutyczny i wychowawczy zarazem. Oprócz pozytywnego działania tzw. dogoterapii, dzieci skorzystały także ucząc się zasad właściwego postępowania z czworonogami napotkanymi na wystawie. Dowiedziały się np., że zawsze trzeba najpierw zapytać właściciela o pozwolenia pogłaskania zwierzaka. Wzięły także udział w konkursie fotograficznym na najlepszą pracę obrazującą przyjaźń między czworonogiem a człowiekiem.

Z pewnością ta wycieczka na długo zapadnie w pamięć podopiecznych świetlic i pozwoli im w przyszłości bezpiecznie i odpowiedzialnie zawiązywać przyjaźnie z małymi i dużymi psiakami.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane