wtorek, 08 listopada 2022 12:28

Rozmawiano, jak pomóc rodzinom z problemem alkoholowym

  mn
Rozmawiano, jak pomóc rodzinom z problemem alkoholowym zdjęcie nadesłane

Studenci pedagogiki GSW Milenium oraz zaproszeni goście wzięli udział w konferencji „Rodzina współuzależniona - praktyka pomagania” zorganizowanej 5 listopada przez Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne w Gnieźnie oraz Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy Rodzice-Dzieciom.

Na konferencji rozmawiano o wpływie choroby alkoholowej na system rodziny, formach pomocy dzieciom z rodzin dotkniętych chorobą alkoholową, syndromie Dorosłego Dziecka Alkoholika i lokalnych działaniach sprzyjających rozwiązywaniu problemów związanych z uzależnieniami.

Konferencja odbyła się w ramach całego bloku działań poświęconych pomocy rodzinie z problemem alkoholowym oraz tematyce uzależnień behawioralnych, zachowań suicydalnych, hikikomori i współuzależnienia. Działania te były skierowane do dzieci i młodzieży uczęszczającej na co dzień do Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych oraz do lokalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Z oferty tych działań skorzystać mogli także rodzice, opiekunowie, a także pedagodzy, terapeuci i kuratorzy. Jednym z kluczowych elementów cyklu tych wydarzeń były warsztaty „Życie warte rozmowy” mówiące o szkodliwości nadmiernego korzystania ze smartfonów oraz sposobach radzenia sobie z hejtem w sieci.

Wydarzenie zostało zorganizowane ze środków pozyskanych z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane