poniedziałek, 07 listopada 2022 10:45

Mieszkańcy os. Skiereszewo zasadzili 200 drzewek

  mn
Mieszkańcy os. Skiereszewo zasadzili 200 drzewek zdjęcie nadesłane

W minioną sobotę Zarząd Osiedla Skiereszewo wspólnie z kilkudziesięcioma mieszkańcami zasadził ponad 200 drzew i krzewów na wyznaczonym terenie między ulicami Orzeszkowej i Gombrowicza.

Docelowo na tym terenie mają zostać wytyczone ścieżki, trawniki, łąka kwietna oraz warzywniak. Prócz tego - w zależności od wysokości pozyskanych środków, planuje się instalacje ławek, przygotowanie paleniska i postawienie altany. Całość prac ma charakter oddolny, społeczny i służy zaktywizowaniu mieszkańców do zadbania o wspólną przestrzeń do rekreacji i odpoczynku.

Sadzonki drzew i krzewów zostały przekazane przez Nadleśnictwo Gniezno, Szkółkę Roślin Ozdobnych M.M. Stempniewscy i właścicielkę szkółki roślin na Piekarach - Agnieszkę Różańską-Gągalską. Kolejny termin prac przewidziano na sobotę 19 listopada.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane