wtorek, 08 listopada 2022 12:47

W piątek utrudnienia w ruchu

 

W najbliższy piątek 11 listopada, zmotoryzowani gnieźnianie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu w związku z Biegiem Niepodległości.

W ramach obchodów 104. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę, odbędzie się ósma edycja Biegu Niepodległości. Tego dnia w centrum Gniezna zaplanowane zostały utrudnienia, które potrwają od godziny 11 do godziny ok. 12:30 - 13:00. 

Bieg odbywać się będzie na trzech pętlach - dwie liczące 4,3 km oraz jedna 1,4 km. Start znajdzie się na placu przed katedrą, a następnie uczestnicy udadzą się ul. Łaskiego, św. Wojciecha, Seminaryjną, Żuławy, Świętokrzyską, Św. Jana, Św. Wojciecha, Podgórną, św. Wawrzyńca, Słomianka, Cierpięgi, Krótką, Dalkoską, Łąkową, promenadą nad Jeziorem Jelonek, Łaskiego, Plac św. Wojciecha, Łaskiego. Po trzeciej, krótkiej pętli, biegacze skierują się z ul. Podgórnej na Rynek, gdzie zlokalizowana będzie meta.

Przypomnijmy, że dodatkowo tego dnia odbędzie się na Rynku także sprzedaż rogali (od 9 do 15), a o 12:30 rozpocznie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i wręczanie medali biegaczom. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane