poniedziałek, 07 listopada 2022 09:03

Wiózł prawie 8 ton kukurydzy za dużo

 
Wiózł prawie 8 ton kukurydzy za dużo źródło: WITD

Ze sporymi konsekwencjami będzie musiał się liczyć przedsiębiorca, który przewoził transport kukurydzy, przeciążony o prawie 8 ton.

Krajowy niezarobkowy przewóz drogowy kukurydzy wykonywał polski przewoźnik ze Śląska do Wielkopolski i został zatrzymany 2 listopada przez inspektorów z Gniezna na drodze ekspresowej S5. Przewożonej kukurydzy było za dużo, bowiem dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów mogła wynieść 40 ton, a została przekroczona o 7,65 ton.

Zwiększony był też nacisk pojedynczej osi napędowej i grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych. Odpowiednio naciski wyniosły: 12,95 ton przy normie 11,5 tony i 27 ton, czyli o trzy tony za dużo w stosunku do dopuszczalnych 24 ton.

Kierujący pojazdem nie okazał inspektorom zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 10,000 zł. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 100 zł. W czasie trwania kontroli przewoźnik podstawił drugi pojazd, na który został przeładowany nadmiar kukurydzy.  

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane