niedziela, 06 listopada 2022 10:23

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

 

Aż 2,5 promila miał kierujący samochodem marki Volkswagen Passat, który został ujęty przez świadków jego pijanej jazdy.

Zdarzenie miało miejsce w minionym tygodniu. 2 listopada, około godziny 17:30 dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał informację, że został zatrzymany kierujący ww. pojazdem, który miał się poruszać bardzo niepewnie po drodze między Oborą a węzłem na S5. Świadkowie, którzy dokonali obywatelskiego ujęcia, twierdzili iż jest pijany.

Po dotarciu na miejsce patrolu drogówki okazało się, że kierującym jest 47-letni obywatel Ukrainy, aktualnie zamieszkujący na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Podczas badania na poziom alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna ma 2,5 promila. 

Mężczyzna został przewieziony na komendę celem wykonania dalszych czynności. Auto zostało zabezpieczone w trybie administracyjnym na parkingu depozytowym. Postępowanie w sprawie trwa. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane