piątek, 04 listopada 2022 14:22

Oszuści grają na emocjach. 74-latka straciła 20 tys. złotych

 

Kolejna gnieźnianka uwierzyła w historię osoby podającej się za jej córkę i straciła wszystkie oszczędności, w sumie około 20 tysięcy złotych.

O kradzieżach metodami "na legendę" można by już stworzyć osobną kategorię informacyjną - tyle ich się zdarza w ciągu roku. A mimo to wciąż są osoby, które nabierają się na stare metody oszustów. O kolejnej informują gnieźnieńscy policjanci.

- 74-latka po otrzymaniu telefonu od rzekomej córki, która powiedziała, że ma problem z uzyskaniem pieniędzy z banku spakowała wszystkie posiadane w mieszkaniu oszczędności i biżuterię a następnie przekazała nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł do jej mieszkania po odbiór kosztowności. Seniorka zorientowała się, że została oszukana dopiero wtedy, gdy zadzwoniła do prawdziwej córki - informuje KPP Gniezno.

Policjanci zwracają się z apelem do osób młodych: - Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Spotykamy się nieraz z członkami rodziny, z którymi na co dzień nie mamy kontaktu. Wykorzystujmy okoliczności – tak obiady świąteczne jak i przypadkowe spotkania na ulicy i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane