piątek, 04 listopada 2022 10:11

Ruszyły szkolenia dla osób rozpoczynających działalność

 

Po dwóch latach przerwy, trzy instytucje wspólnie zorganizowały szkolenie dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą.

Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie wraz z Urzędem Skarbowym i miejscowym oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rozpoczęły szkolenie osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą i otrzymały dotację na ten cel. Zostało ono zorganizowane po dwóch latach przerwy.

- Jest to pierwsze szkolenie po tym okresie. Dotyczy ono przede wszystkim rozliczania się z umowy zawartej pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy a osobą, która otrzymała dotację, jak również składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Dodatkowo obejmuje ono kwestie fiskalne - podatków, opłat, terminów itp. - przekazał Jerzy Koczan, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Szkolenie odbywa się online i prowadzone jest przez pracowników PUP, Urzędu Skarbowego i ZUS-u.

W dobrowolnym szkoleniu bierze udział 25 osób, które w tym roku otrzymały dotację. Samych beneficjentów jest jednak więcej, a nowopowstałe przedsiębiorstwa obejmują przede wszystkim rynek usług. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane