środa, 02 listopada 2022 12:25

W gminie Gniezno pojawiają się różowe skrzynki

 
W gminie Gniezno pojawiają się różowe skrzynki źródło: Gmina Gniezno

W wybranych punktach gminy Gniezno pojawiły się różowe skrzynki. Ich przeznaczenie skierowane jest do określonej grupy.

Od jakiegoś czasu Urząd Gminy Gniezno włącza się w inicjatywę tworzenia tzw. różowych skrzynek. Tym razem pojawiła się ona we wsi Kalina przy świetlicy wiejskiej. 

Inicjatywa, w którą włącza się gmina Gniezno, jest skierowana do dziewcząt i kobiet: Celem akcji jest zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych podpasek, tamponów w przestrzeni publicznej - informuje urząd.

- To nie pierwsza inicjatywa w Gminie Gniezno. Podobne skrzynki znajdują się już w Zespole Szkół w Jankowie Dolnym, w Zespole Szkół w Szczytnikach Duchownych oraz w Szkole Podstawowej w Goślinowie. Na dniach różową skrzyneczkę zyska także Szkoła Podstawowa w Zdziechowie - dodano.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane