środa, 02 listopada 2022 08:47

Halloweenowe interwencje policji

 

W poniedziałkowy wieczór policjanci byli kilkukrotnie wzywani do zdarzeń, które związane były z "świętowaniem" Halloween.

Dla jednych dobra zabawa, dla innych obca kultura, która nie pasuje do naszych realiów. W miniony poniedziałek 31 października, od późnych godzin popołudniowych w teren wyruszyły grupy dzieci, zbierających cukierki. O tym, że niektórzy mają w poważaniu cudzą własność, świadczą odnotowane interwencje policyjne związane z Halloween. 

Jak poinformowała nas KPP Gniezno, w miniony poniedziałek policjanci zostali wezwani m.in. na ul. Roosevelta, gdzie grupa przebierańców chodząca po klatce schodowej jednego z bloków obrzuciła jajkami ściany oraz drzwi. Inne zgłoszenie miało miejsce na ul. Rybnej, gdzie dwóch chłopaków w maskach miało obrzucić jeden z domów błotem. Na ul. Okulickiego miało też dojść do awantury, kiedy osoba niechętna temu świętowaniu, miała odepchnąć dziecko, a co spotkało się z reakcją jego rodzica. Na os. os. Konikowo - jak w tym przypadku poinformowali nas mieszkańcy - ogrodzenia i domofony były czymś smarowane, nawet jeśli nikt nie otwierał drzwi domu z uwagi na swoją nieobecność.

Także w powiecie policjanci interweniowali w takich sytuacjach - w Jaworowie w gminie Witkowo jajkami miano obrzucić klatkę schodową. Podobna sytuacja miała miejsce w Czerniejewie, gdzie drzwi jednego z domów również ubrudzono jajkami po tym, jak nie zostały otwarte.

W większości tych przypadków, policjanci po udaniu się na miejsce, nie zastawali sprawców tych wybryków. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane