poniedziałek, 31 października 2022 09:49

Uderzył w przepust - twierdził, że przez sarnę. Był pijany

 
Uderzył w przepust - twierdził, że przez sarnę. Był pijany źródło: OSP Modliszewo

We wczesny, niedzielny poranek na starej drodze krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego.

Do zdarzenia doszło 30 października, około godziny 5:40. To wówczas służby otrzymały informację o wypadku, do jakiego miało dojść na drodze wojewódzkiej nr 194 na wysokości Goślinowa. Na prostym odcinku drogi, samochód osobowy marki Ford Fiesta, jadąc od strony węzła Gniezno Północ w stronę miasta, zjechał z drogi do rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust.

Na miejsce przybyły zastępy JRG Gniezno oraz OSP Modliszewo, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Podróżujący autem wydostali się z niego i trafili pod opiekę medyczną. 

Jak wynika z ustaleń policji, kierujący Fordem 21-latek tłumaczył się, że na drogę wbiegła mu sarna, dlatego próbował uniknąć zderzenia, a w efekcie czego wypadł autem z jezdni. - Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w tanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie - poinformowała nas asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Kierujący został przewieziony do szpitala celem opatrzenia obrażeń, a także pobrania krwi do dalszych badań. Jadący z nim pasażer, również w wieku 21 lat, nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu zdarzenia. Auto zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym. Postępowanie w sprawie trwa. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane