sobota, 29 października 2022 19:14

74-letnia piratka drogowa z mandatem i punktami karnymi

 

Ze sporym zasobem punktów karnych i wysokim mandatem zakończyła swoją jazdę seniorka, która została przyłapana na ul. Roosevelta.

O sytuacji z sobotniego popołudnia informują gnieźnieńscy policjanci. Zdarzenie miało miejsce 29 października po godzinie 14 na ul. Roosevelta.

Na zaprezentowanym nagraniu widać, jak radiowóz porusza się przed innym autem, jadącym z przepisową prędkością. Nagle z lewej strony zarówno policjantów, jak i wspomniany pojazd, wyprzedza inny samochód, dokonując tego na przejściu dla pieszych. Do tego osoba nim kierująca jechała znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy w terenie zabudowanym.

- Dlatego takich zachowań jak wyprzedzanie na pasach nie będziemy tolerować. 74-latka z Gniezna wyprzedzająca citroena na pasach została ukarana według nowych przepisów. Dostała wysoki mandat a na jej konto wpłynęło 15 punktów karnych - informują gnieźnieńscy policjanci. 

Policjanci przypominają, że w ten weekend i przez kolejne dni trwają działania związane z dniem Wszystkich Świętych, dlatego apelują do kierowców o rozsądek na drogach. Na cmentarz nie ma co się spieszyć - niech to wybrzmi dwuznacznie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane