sobota, 29 października 2022 17:56

Wypadek na ul. Gdańskiej. Dwie osoby poszkodowane

 

Do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w sobotnie, późne popołudnie na ul. Gdańskiej w Gnieźnie.

Do zdarzenia doszło 29 października, chwilę przed godziną 17 na prostym odcinku ul. Gdańskiej, na wysokości sklepu Castorama. Miało tam miejsce czołowe zderzenie motocykla z samochodem dostawczym, które akurat skręcało w kierunku parkingu. W wyniku tego motocykl odbił się od auta i uderzył następnie w jadącą prawą stroną drogi rowerzystkę. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzieliły przypadkowe osoby. 

Na miejsce zadysponowano zastępy JRG Gniezno, które po dotarciu zabezpieczyły rejon zdarzenia oraz udzieliły pomocy poszkodowanym. Kierujący motocyklem odniósł poważne obrażenia ciała, w tym złamania i po opatrzeniu został przetransportowany karetką do szpitala.

Rowerzystka odniosła obrażenia głowy i również została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego na dalsze badania. W trakcie prowadzonych działań pomocy trzeba było udzielić także kierującemu samochodem dostawczym, który źle się poczuł. 

Na czas prowadzonych działań droga została zablokowana, ale ruch prowadzono przez pobliski parking. Okoliczności wypadku ustali policja. 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane