sobota, 29 października 2022 09:42

Kibice będą zbierać na groby powstańców wielkopolskich

 

W najbliższy wtorek, w dniu Wszystkich Świętych, przy bramach cmentarnych staną kibice Lecha Poznań, którzy będą zbierać środki na odnawianie grobów powstańców wielkopolskich.

Zbiórka powstańcza zostanie przeprowadzona 1 listopada przy trzech gnieźnieńskich cmentarzach - św. Krzyża, św. Piotra i przy ul. Witkowskiej. Środki pozyskane tą drogą zostaną przeznaczone, podobnie jak w latach poprzednich, na odnawianie grobów powstańców wielkopolskich, spoczywających na nekropoliach w całym regionie. 

- Dla jednych dzień zadumy nad grobami i pamięci o najbliższych zmarłych, dla innych rewia mody i pokaz nowych aut, a dla nas tradycyjnie dzień działania dla tych, o których groby w wielu przypadkach nie ma już kto zadbać - piszą kibice. Zbiórka ma charakter ogólnowojewódzki.

Jeśli są jeszcze chętni wolontariusze, którzy chcieliby wesprzeć akcję, mogą zgłaszać się przez profil FC Gniezno.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane