piątek, 28 października 2022 13:30

Włamanie na działkach. Mieszkanka przestrzega

 

Jedna z gnieźnianek skontaktowała się z nami, by przestrzec mieszkańców przed pozostawianiem wartościowych rzeczy na ogródkach działkowych.

Z nasza redakcją skontaktowała się jedna z mieszkanek Gniezna, która padła ofiarą włamywaczy. Jak nam przekazała, na swojej działce przy ul. Wrzesińskiej (ROD im. Marii Konopnickiej) nie była od dobrych kilku dni, a dzisiaj po przybyciu na miejsce zastała splądrowany domek.

- Dostali się do środka przez wyłamanie okna - przekazała nam gnieźnianka, która dodała iż z wnętrza skradziono jej sprzęt ogrodniczy i telewizor - wszystko o wartości ponad 1 tysiąca złotych: - Niech ludzie pozabierają ze sobą to, co mogą, żeby złodzieje nie mieli interesu na tych ogrodach - przestrzega w ten sposób innych właścicieli działek.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z komendą policji, która potwierdziła nam zgłoszenie włamania i kradzieży, ale jak dodano, w ostatnim czasie nie było odnotowywanych więcej włamań na działkach. Być może wynika to z faktu, że wielu właścicieli obecnie rzadziej na nich przebywa i mogli jeszcze nie zauważyć obecności intruzów. Pozostaje więc przyłączyć się do apelu mieszkanki, a także o wyczulenie osób nadal gospodarujących w popularnych "ROD-ach", aby reagowali na każde podejrzane zachowanie nieznanych osób. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane