piątek, 28 października 2022 10:17

Procesje i msze na cmentarzach we Wszystkich Świętych

 

W najbliższych dniach cmentarze zapełnią się odwiedzającymi groby swoich bliskich. We wtorek odbędą się także uroczystości z okazji Wszystkich Świętych.

 

W Kościele katolickim 1 listopada obchodzony jest jako uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. Tego dnia na cmentarzach odbywają się procesje głównymi alejami, w trakcie których odmawiane są modlitwy. Po nich tradycyjnie odprawiana jest msza święta, w której mogą uczestniczyć wierni zgromadzeni na terenach nekropolii.

Poniżej przedstawiamy harmonogram uroczystości, odbywających się na wszystkich gnieźnieńskich cmentarzach. Zachęcamy, by przy odwiedzaniu nekropolii samochody pozostawiać nieco dalej i na miejsce udawać się pieszo. 

Cmentarz św. Krzyża:
13:00 – Procesja za zmarłych i Msza święta

Cmentarz św. Piotra:
14:30 – Procesja za zmarłych i Msza święta

Cmentarz przy ul. Witkowskiej (św. Trójcy i św. Wawrzyńca):
14:00 – Procesja za zmarłych i Msza święta

Cmentarz przy ul. Dalkoskiej:
10:00 – Procesja za zmarłych

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane