czwartek, 27 października 2022 07:53

Uczniowie „Szesnastki” w międzynarodowym projekcie

  mn
Uczniowie „Szesnastki” w międzynarodowym projekcie zdjęcie nadesłane

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego jako jedna z sześciu placówek oświatowych w Polsce zostali zaproszeni do wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie eTwinning - “Transport 77” “Convoi 77”.

Ten wyjątkowy projekt językowo-historyczny zakłada rozwijanie kompetencji językowych oraz uwrażliwia młodzież na wydarzenia z przeszłości. Ogromnym atutem “szesnastki” jest również język francuski, który pozwoli szerzej zrealizować założenia edukacyjne projektu - wyjaśnia Jagoda Grobelna, opiekun projektu.

„Transport 77” jest realizowany przez stowarzyszenie o tej samej nazwie, które od 2016 roku korzysta ze wsparcia francuskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej i Młodzieży. Projekt związany jest z nauczaniem o zagładzie Żydów i wpisuje się w starania o zachowanie pamięci o Holokauście. 

Europejski projekt „Transport 77” polega na odtworzeniu historii życia wybranych osób spośród 1400 ofiar, które zostały przewiezione transportem nr 77 z Drancy pod Paryżem do niemieckich obozów zagłady latem 1944 roku. Uczestnicy poszukują informacji w lokalnych archiwach i odtwarzają historię ofiar. Jest to niezwykłe wyróżnienie dla I Liceum Ogólnokształcącego jak i ciekawe doświadczenie językowo-historyczne.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane