środa, 26 października 2022 13:23

Odnowiono nagrobek Klemensa Waberskiego

 

Dzięki hojności osób, które w ubiegłym roku odwiedzały gnieźnieńskie cmentarze, udało się odnowić nagrobek patrona Miejskiego Ośrodka Kultury.

W ubiegłym roku przypadała 30. rocznica śmierci Klemensa Waberskiego, postaci wyjątkowej w gnieźnieńskiej kulturze, osoby skromnej, a przy tym posiadającej talent muzyczny oraz artystyczny, która zapisała się w pamięci wielu mieszkańców naszego miasta. Z tego też powodu zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rzecz odnowienia jego nagrobka, który zapadł się, przechylał, a lastriko było już spękane. Znajduje się on na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. 17 Dywizji Piechoty.

Dzięki datkom od mieszkańców, którzy wrzucali środki do puszek 31 października ub. roku, nagrobek ów staraniem Stowarzyszenia Absolwentów I LO został odnowiony tak, by dalej mógł stanowić godne miejsce spoczynku Klemensa Waberskiego oraz jego żony Haliny. Kolejna kwesta na groby już w najbliższy poniedziałek, o czym poinformujemy. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane