środa, 26 października 2022 10:21

Wręczono stypendia najlepszym gnieźnieńskim studentom

 

15 osób, uczących się w szkołach wyższych, działających na terenie Gniezna, otrzymało stypendia naukowe za osiągane dotąd dobre wyniki.

Wysokie średnie dają szansę na kontynuowanie nauki i dalszy rozwój - dowodem tego są studenci z gnieźnieńskich uczelni, którzy dzisiaj otrzymali stypendia przyznawane przez Miasto Gniezno.

Październik to okazja do podsumowania ubiegłorocznych efektów nauki wśród studentów - ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, mieli szansę na zdobycie stypendium naukowego w wysokości 400 zł w kolejnym roku akademickim. 

Aby uzyskać stypendium należy mieć jak najlepsze wyniki w nauce, jak również wykazywać się działalnością pozanaukową np. w kołach czy organizacjach działających na terenie uczelni. Wnioski są następnie weryfikowane przez powołaną do tego komisję.

Dzisiaj miało miejsce przyznanie stypendiów - otrzymało je 15 studentów - 5 z Akademii Nauk Stosowanych, 5 z Instytutu Kultury Europejskiej, 2 z Seminarium Duchownego i 3 z Ukrainy.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane