środa, 26 października 2022 08:00

Dwie wieczorne interwencje straży w piwnicach

 

We wtorkowy wieczór strażacy dwukrotnie byli wzywani do zadymienia, występującego w piwnicach budynków wielorodzinnych.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 25 października, chwilę przed godziną 22. Gnieźnieńscy strażacy zostali powiadomieni o zadymieniu, jakie miało pojawić się w kamienicy stojącej przy ul. Żuławy. Po dotarciu pod wskazany adres i dokonaniu rozpoznania piwnicy, nie stwierdzono jednak, by występowało jakiekolwiek zagrożenie. 

Podobna sytuacja miała miejsce pół godziny później - zgłoszenie przyszło z Trzemeszna, gdzie przy ul. Dąbrowskiego miał mieć miejsce pożar w piwnicy. Na miejsce jako pierwsze dotarło OSP Trzemeszno, które po rozpoznaniu stwierdziło jednak, że najpewniej doszło do tzw. cofki z komina, w wyniku której wystąpiło zadymienie w pomieszczeniach. 

Rozpoczęty sezon grzewczy powinien być okazją do kontroli przewodów kominowych i upewnienia się, co do bezpieczeństwa ich użytkowania. Dotyczy to zwłaszcza tych użytkowników, którzy korzystają z opalania paliwem stałym, jak węgiel czy drewno, ale także gazowym. Pamiętajmy o zapewnieniu odpowiedniej wentylacji pomieszczeń.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane