wtorek, 25 października 2022 15:10

Areszt dla 30-letniego oprawcy. Znęcał się nad żoną i dzieckiem

 

Gnieźnieńscy policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny, który dopuszczał się przemocy wobec własnej rodziny.

Kilka dni temu gnieźnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało iż w jednym z mieszkań ma dochodzić do znęcania się nad rodziną. 30-letni mężczyzna miał dokonywać przemocy psychicznej i fizycznej wobec własnej żony oraz ich dziecka. 

- Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. We współpracy z prokuratorem, do sądu trafił wniosek o areszt dla sprawcy. W dniu 24 października br. sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania i mężczyzna trafił za kraty na 2 miesiące - informuje KPP Gniezno. Jak informują dalej policjanci, w areszcie mężczyzna będzie czekać na wyrok. 

- Na przemoc w rodzinie nie można pozostawać obojętnym. Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie. Każdy, kto chociażby przypadkowo stał się świadkiem takiego zachowania powinien działać. Przemoc domowa, to zjawisko które się nasila a szybka reakcja może wiele zmienić: uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu - informują policjanci, dodając iż jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą: - Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane