poniedziałek, 24 października 2022 14:12

Noc Świętych już wkrótce

 

Za kilka dni odbędzie się kolejna Noc Świętych, do udziału w której zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, nie tylko młodzi. 

Co roku w wigilię Wszystkich Świętych, organizowane jest wieczorne wydarzenie, podczas którego wspominane są różne postacie świętych z Kościoła katolickiego. Za każdym razem przewodzi jej jedna z nich, której sylwetka jest szczególnie przypominana uczestnikom. W tym roku będzie to bł. Stefan Wyszyński.

- Myślę, że po raz kolejny będzie to okazja do zaproszenia i zobaczenia, że świętość jest bardzo ważna w naszej codzienności, każdy może być świętym, że drogi ludzi do świętości były różne. Nie byli to ludzie "ponad", ale tacy, którzy szli swoją drogą i byli wierni panu Bogu - mówił ks. Maciej Lisiecki, proboszcz parafii pw. św. Trójcy.

Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie w kościele garnizonowym. Na samym początku będzie procesja świętych i błogosławionych, przyniesionych z różnych parafii na terenie Gniezna i okolic. - Poprzez to ich wprowadzenie przypomnimy o ich obecności w naszej codzienności, że oni są i przez ich wstawiennictwo możemy zwracać do Boga. Potem będzie przedstawienie o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim, będzie też część muzyczna i uroczyste przejście procesyjne do katedry - mówił ks. Jarosław Wesołowski, Jak przyznał, Noc Świętych nie jest czymś, co ma być "przeciwko Halloween", gdyż Jezus nigdy nie był przeciwko komukolwiek: - Chodzi tu o to, by wyjść i zaprosić - zobacz, też możesz być świętym. 

W tym roku w przygotowania włączyła się ponownie Szkoła Podstawowa "Rodzice-Dzieciom": - Z postacią bł. Stefana Wyszyńskiego jesteśmy związany tym, że jest on patronem naszej szkoły i co roku mamy święto patrona. Ksiądz prymas tyle mądrych słów powiedział, że ta jedna noc to jest za mało, by je przypomnieć. Staraliśmy się zebrać w pigułce i pokazać je ponownie, bo okazuje się, że słowo to z różnych spektakli idzie za tymi młodymi ludźmi - mówił Jacek Maćkowiak, dyrektor szkoły. 

Noc Świętych 2022 rozpocznie się w poniedziałek 31 października o godzinie 20 w kościele garnizonowym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane