poniedziałek, 24 października 2022 12:11

Pożar w gospodarstwie. Padły zwierzęta

 

W poniedziałkowe przedpołudnie strażacy zostali zadysponowani do pożaru, jaki został zauważony w podgnieźnieńskich Dalkach.

Do zdarzenia doszło 24 października, przed godziną 11. To wówczas w rejonie Dalek wzbił się w górę słup gęstego, czarnego dymu - do pożaru doszło na terenie jednego z gospodarstw hodowlanych w tej wsi.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG Gniezno oraz OSP Mnichowo, które po dotarciu zastały pożar budynku gospodarczego, w którym przechowywane były krowy. Przed przyjazdem strażaków właściciele podjęli próbę gaszenia ognia, jednak ten był już bardzo rozwinięty. 

Jak nas poinformował st. kpt. Łukasz Michalak z KP PSP Gniezno, działania na miejscu jeszcze trwają, ale niestety na skutek pożaru 20 sztuk krów padło. Na miejsce wezwany został także lekarz weterynarii. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane