poniedziałek, 24 października 2022 10:19

Spowodowała kolizję, ale to poszkodowany odpowie w sądzie

 

W minioną sobotę policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Gnieźnieńskiej w Trzemesznie. 

Sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych 22 października, gdy na drodze krajowej nr 15 doszło do kolizji trzech aut jadących w tym samym kierunku. Jak wynika z ustaleń policji, 37-letnia kierująca autem marki Renault, jadąc od strony Gniezna, uderzyła w poprzedzający ją samochód dostawczy Iveco, a ten następnie w Forda, który wcześniej zatrzymał się przed przejściem dla pieszych (na wysokości Alei Szymańskiego).

W wyniku zdarzenia poszkodowana została 8-letnia dziewczynka z Forda, która trafiła do szpitala z niegroźnymi obrażeniami ciała. 

Dla 37-latki spowodowanie kolizji na skutek braku zachowania ostrożności i niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze skończyło się mandatem w wysokości 1500 złotych.

Ci sami policjanci ujawnili jednak, że poszkodowany w zdarzeniu kierowca Iveco miał w organizmie... 0,5 promila. W efekcie mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, a za swoje postępowanie odpowie wkrótce przed sądem. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane